هفته بیست و هشتم لیگ برتر با برگزاری دو دیدار مهم آغاز می‌شود که می‌تواند سرنوشت قهرمان و نخستین تیم سقوط کرده را در همین هفته مشخص کند.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایسنا، در نخستین روز از هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال امروز (چهارشنبه) دو دیدار مهم در تهران و تبریز برگزار می‌شود که سرنوشت قهرمان لیگ برتر و یک تیم سقوط کرده به لیگ یک در گرو این دیدارهاست.

این دیدار می‌تواند تا حد زیادی سرنوشت قهرمان لیگ برتر را مشخص کند زیرا در صورت پیروزی پرسپولیس، اختلاف پنج امتیازی سرخ‌پوشان پایتخت با تیم دوم یعنی سپاهان – در صورت پیروزی سپاهان در دیدار هفته بیست و هشتم – حفظ می‌شود تا شاگردان برانکو برای هت‌تریک قهرمانی تنها به یک تساوی در هفته بیست و نهم مقابل ماشین‌سازی، دیگر تیم تبریزی یا برابر پارس جنوبی در هفته آخر نیاز دارد.

البته این نتایج می‌تواند برعکس هم رخ دهد و پرسپولیس با پیروزی در دیدار خانگی مقابل ماشین‌سازی به قهرمانی در لیگ هجدهم برسد. نکته مهمی که وجود دارد این است که تمام این احتمالات در صورت پیروزی سپاهان مقابل ماشین‌سازی و پیروزی استقلال برابر هم نام خوزستانی‌اش در بازی فردا (پنج‌شنبه) رخ می‌دهد ولی اگر زردپوشان اصفهانی و آبی‌های تهرانی این هفته امتیاز از دست بدهند، پرسپولیس در همین هفته می‌تواند قهرمانی‌اش در لیگ برتر را با پیروزی مقابل تراکتورسازی قطعی کند؛ در نتیجه این بازی برای پرسپولیس مانند یک هندوانه در بسته است.

با این حال شاگردان برانکو برای این کار، راه آسانی ندارند زیرا با این که تراکتورسازی شانس کمی برای قهرمانی در لیگ برتر دارد اما دیدار مقابل پرسپولیس برای آن‌ها یک دیدار حیثیتی محسوب می‌شود و آن‌ها به چیزی به جز پیروزی فکر نمی‌کنند.

نکته مشخص درباره شرایط دو تیم در این دیدار، جو داخل تیمی آن‌هاست، زیرا تراکتورسازی با توجه به فرصت‌سوزی در سه هفته اخیر با سه شکست پیاپی و همچنین اتفاقاتی که برای فروزان پس از بازی با سپیدرود و برای اشکان دژاگه و مسعود شجاعی پس از بازی با پیکان رخ داد، روزهای پرحاشیه‌ای را سپری می‌کند اما در آن سوی میدان پرسپولیس به روزهای با ثباتش بازگشته و شرایط خوبی نسبت به رقیب تبریزی‌اش دارد.

تمامی این موارد به کنار، موضوع مهم دیگر درباره دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس، حواشی احتمالی آن است به این خاطر که در هفته‌های گذشته لیگ برتر و به خصوص تبریز شاهد اتفاقات بدی در ورزشگاه‌ها بوده‌ایم و به همین دلیل ممکن است اتفاقات هفته‌های گذشته دوباره تکرار شود.

پرسپولیس در حال حاضر ۵۶ امتیازی و صدرنشین لیگ برتر است و تراکتورسازی با ۴۹ امتیاز در رده پنجم جدول رده‌بندی قرار دارد. مسعود شجاعی، کاپیتان و بازیکن تأثیرگذار تراکتورسازی هم محروم است و نمی‌تواند تیمش را مقابل پرسپولیس همراهی کند.

گفتنی است؛ دیدار بین دو تیم از ساعت ۱۷ در ورزشگاه یادگار امام تبریز آغاز می‌شود.