به گزارش روز چهارشنبه ما از جمعیت هلال‌احمر، این مطلب را «پیتر مائورر» در حاشیه نشست هیات حاکمه فدراسیون بین‌المللی صلیب ‌سرخ و هلال ‌احمر با علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال ‌احمر عنوان کرد.
رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ همچنین از افزایش کمک مالی ۱۰۰ هزار یورویی به هلال‌احمر ایران به ۴۰۰ هزار یورو خبر داد و اعلام آمادگی کرد: کمک‌های بیشتری برای تامین نیازهای جمعیت برای کمک به سیل زدگان انجام شود.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا با توجه به تحریم های غیرانسانی آمریکا هیچ راه ارتباطی مالی برای دریافت کمک های خارجی به سیل زدگان ایران وجود ندارد. برخی نهادها و کشورها اعلام آمادگی کرده و مبالغی نیز اعلام کرده اند ولی با توجه به مسدود شدن کانال های مالی بین المللی به علت تحریم های ضد انسانی آمریکا راهی برای ارسال این کمک های نقدی به ایران وجود ندارد.
در این دیدار علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تاکید بر روابط نزدیک و اقدامات مشترک، دو طرف خواهان گسترش همکاری‌ها شد.
پیوندی همچنین با ابراز نگرانی از تاثیر تحریم‌ها بر فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان یک سازمان بشردوستانه از رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواست با توجه به جایگاه این نهاد بین‌المللی تلاش کند تا راهی برای دریافت کمک‌های نقدی خارج از کشور باز شود و جمعیت هلال‌احمر بتواند به نحو شایسته فعالیت‌های بشردوستانه خود را برای کمک به مردم آسیب‌دیده در ایران ادامه دهد.