رییس دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه حدود ۱۸۰ داوطلب برای شرکت در مرحله غیر متمرکز المپیاد علمی دانشجویی در قطب ۱۰ ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: بیست و چهارمین آزمون المپیاد علمی دانشجویی قطب ۱۰ کشوری در ۲۰ رشته در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت‌ماه در دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.
به گزارش جارچی اخبار، امیرمحمد احدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بیست و چهارمین آزمون المپیاد علمی دانشجویی قطب ۱۰ کشوری در ۲۰ رشته در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت‌ماه در دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.
وی افزود: تمام دانشگاه‌های استان مجاز بودند که برای شرکت در آزمون حداکثر پنج نفر را به دانشگاه شهید چمران معرفی کنند. در نهایت پس از برگزاری آزمون از هر رشته پنج نفر به مرحله نهایی(کشوری) که در تیرماه برگزار می‌شود راه پیدا می‌کنند تا با برگزیدگان قطب‌های مختلف با یکدیگر به رقابت بپردازند.

رییس دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: براساس آخرین آمار، حدود ۱۸۰ نفر از دانشگاه‌های مجاز مانند دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی خوزستان، دانشگاه صنعتی هویزه، دانشگاه پیام نور خوزستان، دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء، دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و… برای شرکت در بیست و چهارمین آزمون المپیاد علمی دانشجویی قطب ۱۰ کشوری در ۲۰ رشته ثبت‌نام کرده‌اند.

احدی درخصوص شرایط شرکت در بیست و چهارمین آزمون المپیاد علمی دانشجویی تصریح کرد: با توجه به شباهت مفاد آزمون به سوالات آزمون کارشناسی ارشد، دانشجویان سال سوم و بالاتر از آن می‌توانند در المپیاد علمی دانشجویی شرکت کنند. در واقع گروه هدف ما دانشجویان سال سوم و چهارم مقطع کارشناسی هستند.

وی افزود: بسته به نوع رشته، زمان‌بندی آزمون متفاوت است. برای حدود ۱۳ رشته از ۲۰ رشته امتحانی، برگزاری آزمون به روز جمعه کشیده می‌شود.

رییس دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز خاطرنشان کرد: برگزاری المپیاد از ساعت ۸ صبح روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود. داوطلبان باید از ساعت ۷:۳۰ صبح در محل آزمون حضور داشته باشد. آزمون‌ها در سه نوبت در ۱۲ اردیبهشت از ۸ تا ۱۰ صبح، ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ ظهر و ۱۴ تا ۱۶ عصر برگزار می‌شود. روز جمعه نیز آزمون از ۸ تا ۱۰ و ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ ظهر برگزار می‌شود. در برخی رشته‌ها ممکن است برگزاری آزمون تا عصر روز جمعه نیز طول بکشد.