روز گذشته اپراتور همراه اول اعلام کرد تمام سیستم‌های ارسال و دریافت پیام کوتاه از ساعت هشت امشب (پنج‌شنبه ۶ تیرماه) تا ساعت ۹ صبح روز جمعه (۷ تیرماه) به علت انجام عملیات فنی قطع می‌شود.
به گزارش جارچی اخبار پس از این اعلام، کاربران فضای مجازی و صاحبان کسب و کار به این مسئله اشاره کردند که سرویس آنلاین otp (رمز یکبار مصرف) را از طریق پیامک ارسال می‌کنند. این زمان در دسترس نبودن سایت (Downtime) برای کسب و کارهایی مانند سرویس‌های ویدیویی مشکل ساز است.

محمدجواد آذری جهرمی در پاسخ به اعتراض کاربران فضای مجازی به قطعی دو روزه تمام سیستم‌های ارسال و دریافت پیام کوتاه همراه اول، در توئیتر خود نوشت: حق با شماست، اما همراه اول تنها اپراتور کشور نیست هر چند هنوز بزرگ‌ترین است. از سازمان تنظیم مقررات می‌خواهم پیگیری کند تا با حداقل زمان، بازگشت سرویس به حالت طبیعی انجام شود.

برخی از مشترکان تلفن همراه به محض شنیدن این خبر احساس کردند ممکن است پیامک‌های آنها دچار قطعی شود، اما این قطعی سراسری نیست و در روند استفاده مشترکان عادی همراه اول خللی ایجاد نمی‌کند.

بر اساس اطلاع قبلی همراه اول، شرکت‌هایی که از بستر پردیس این اپراتور سرویس می‌گیرند ممکن است دچار اختلال شوند، این مسئله از قبل نیز به آن‌ها اطلاع‌رسانی شده است.