وزیر نیرو گفت: با توجه به جلسات و رایزنی های انجام شده با مسئولان لرستان، تخصیص اعتبار برای ایجاد سد معشوره این استان در کوهدشت بازبینی می شود.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان روز پنجشنبه در آیین بهره برداری طرح آبرسانی به کوهدشت افزود: مسائل لرستان را دنبال خواهیم کرد که به همین منظور نشستی هفته های قبل در تهران برگزار شد.

وی اظهار داشت: پس از این جلسات مقرر شد با همکاری با مسئولان استانی و دیگر مسئولان ذیربط، بازبینی دقیق در خصوص منابع آب لرستان و همچنین در تخصیص های سد معشوره انجام شود.

وی تخصیص معشوره را بسیار مهم دانست و ادامه داد: در بازدیدهای میدانی از لرستان، احداث مخازن مورد نیاز، تامین آب شرب پایدار و کنترل سیلاب در این استان مورد توجه قرار گرفته است.

وزیر نیرو بیان کرد: هفته های آینده بازبینی ها جمع بندی خواهد شد و آنچه مسلم است سعی می کنیم اگر سیلابی در لرستان رخ داد برای مردم منفعت داشته باشد.

اردکانیان با تاکید بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای حذف یا کاهش خسارات سیل اضافه کرد: اگر در زمان بارش ها مشکلی ایجاد می شود به دلیل نحوه برخورد ما با مساله آب است.

وی با اشاره به تغییر اقلیم در ایران ادامه داد: باید منطبق با دستاوردها برنامه ریزی و از اتفاقات رخ داده برای آینده بهره برداری کنیم.

وی همچنین افزود: وزارت نیرو ۵۳۶ طرح آب، برق و آبفا با اعتبار ۳۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال در دست اجرا دارد که پیشرفت آنها ۶۴ درصد و نسبت به سایر استان ها مطلوب است.

وزیر نیرو گفت: طی ۲ روز ۱۳ طرح در لرستان افتتاح و بهره برداری شده که علاوه بر این، ارتباط با مردم در این سفر در دستور کار است.

اردکانیان اضافه کرد: راههای متعددی برای تامین منابع مالی را باید پیش بینی کنیم و شرکت آب و فاضلاب در استفاده از ظرفیت های مالی کشور پیشگام شده که امیدواریم اجرای این طرح ها در لرستان سرعت بیشتری بگیرد.

طرح آبرسانی کوهدشت با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال و جامعه هدف ۱۲۰ هزار نفر اجرایی شده است.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در سفر ۲ روزه به لرستان عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی به ۹۶ روستای شهرستان الیگودرز را افتتاح و همزمان پروژه آبرسانی به ۳۷ روستا در سطح استان را به بهره‌برداری رساند و از عملیات اجرای سد آبسرده بروجرد بازدید، تصفیه خانه آب این شهرستان را افتتاح و عملیات ساخت پست ۲۳۰ کیلوولت برق بروجرد را کلنگ زنی کرد.

وی همچنین تصفیه‌خانه آب شرب شهر ازنا و پروژه آبرسانی به شهر کوهدشت را افتتاح، از مسیر رودخانه کشکان و ایستگاه پمپاژ واشیان پلدختر بازدید می‌کند و دستورآغاز عملیات اصلاح شبکه‌های برق آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده را صادر خواهد کرد.

آغاز عملیات اجرایی سد مخملکوه، بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی بدرآباد، افتتاح شبکه جمع‌آوری فاضلاب منطقه ماسور و مجتمع روستایی غلامان ازدیگر برنامه‌های وزیر نیرو در روز دوم سفر به لرستان است.

اردکانیان همچنین با مدیران عامل، اعضای هیأت مدیره و مدیران حراست صنعت آب و برق استان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.