عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نفت در صف مقدم جنگ اقتصادی است و برای پیشبرد اهداف نظام در زمینه فروش و صادرات نفت تلاش می کنند، همه ما باید از ایشان پشتیبانی و حمایت کنیم.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا «علی بختیار» روز پنج شنبه افزود: ما باید با حمایت از طلایه داران جنگ اقتصادی مشکلات را رفع و راهکار ارائه دهیم، باید بدون شعار حمایت کنیم. امروز اداره کشور با شعار اقدامات پوپولیستی و فریبکاری امکانپذیر نیست.

این نماینده مجلس با اشاره به برنامه‌آمریکا در اعمال فشار بر جمهوری اسلامی و به صفر رساندن فروش نفت ایران اظهار کرد: اداره کشور در این شرایط بسیار سخت است اما اگر همه با هم باشیم و کار کنیم، می‌توانیم بر این شرایط سخت فائق آییم. ما شرایط امروز را بارها تجربه کرده‌ایم.

عضو کمیسیون انرژی گفت: برخی خطاب به ما در کمیسیون انرژی می‌گویند که شما دچار یک وادادگی شده‌اید؛ باید بگویم ما دچار وادادگی نشده‌ایم، بلکه همکاری، هماهنگی برای عبور از شرایط کنونی ضرورت دارد، آیا به هم زدن انسجام و تبلیغات منفی درست است یا همکاری و هماهنگی و انسجام.

وی خاطرنشان کرد: وزیر نفت فردی آمریکایی، انگلیسی و اسرائیلی نیست بلکه فرزند این مملکت است. آقای زنگنه در چهل سال انقلاب اسلامی همواره تلاش و خدمت کرده و در همه دولت‌ها حضور داشته است؛ ایشان سکاندار وزارتخانه‌های مختلف بوده متعلق به این نظام است. ما باید کمک کنیم که ایشان با انرژی هر چه بیشتر به رسالت و وظیفه خود در حوزه نفت و انرژی، بویژه در حوزه فروش و صادرات نفت عمل کند.

نماینده مردم گلپایگان با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها انسجام داخلی و همبستگی ملی ما را هدف قرار داده‌اند، گفت: باید کمک کنیم وزیر نفت به مأموریت خود در این زمینه به خوبی عمل کند. ما نباید ناخواسته در شرایط حساس کنونی آب در آسیاب دشمن بریزیم و ندانسته در مسیر اهداف و خواسته‌های دشمن حرکت کنیم.

وی ادامه داد: کسانی که انتقاد و تخریب می‌کنند بدانند که امروز آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که ما وزیر نفت را که در صف مقدم جنگ اقتصادی است، تضعیف کنیم. و باید بدانیم که تضعیف وزیر نفت مد نظر رهبری انقلاب و ملت انقلابی نیست.

بختیار تصریح کرد: چرا ما باید وزیری را که خود در مجلس به او رأی داده و بارها عملکرد او را تأیید کرده‌ایم تضعیف کنیم؛ در این شرایط سخت باید کارکردها و عملکرد وزیر نفت را در طول چند دهه چندین سال گذشته در نظر بگیریم.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقداماتی که در سالهای اخیر در حوزه نفت و گاز شده، اظهار کرد: برنامه ریزی برای فازهای پارس جنوبی انجام شده است و از قطری‌ها بسیار جلو افتاده‌ایم؛ امروز به یک‌هزار میلیون متر مکعب تولید گاز رسیده‌ایم باید در این شرایط سخت موقعیت حساس وزارت نفت را در عرضه نفت و تامینمنابع مورد نیاز کشور در نظر بگیریم.

عضو کمیسیون انرژی گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان افتتاح شده و برنامه‌ریزی برای فاز چهارم آن در حال انجام است امروز تحریم بنزین برای یک کشور برای کشور یک مسئله نیست ما حتی به عنوان یکی از صادرکنندگان بنزین مطرح هستیم، این را نباید نادیده بگیریم.

بختیار با بیان اینکه ما باید در داخل به جای تقابل سیاست تعاملی را در پیش بگیریم، اضافه کرد: باید به جای طرح مسائل جناح و سیاسی راه تعامل با گروه‌ها و جناح‌های سیاسی را دنبال کنیم و برای عبور از این شرایط خاص، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.