تیم زاگرس شیراز درهفته پایانی رقابت‌های فوتبال برتر بانوان کشور با وجود شکست سنگین برابر ملوان بندر انزلی در لیگ برتر باقی ماند.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، در این بازی که شامگاه پنجشنبه در ورزشگاه پارس شیراز برگزار شد تیم زاگرس با نتیجه سنگین پنج بر یک بازی را در خانه خود به ملوان واگذار کرد.

تنها نماینده فارس درلیگ برتر خیلی خوش شانس بود که رقیب انتهای جدولی خود، آذرخش تهران در هفته پایانی به مصاف تیم نایب قهرمان لیگ، شهرداری سیرجان رفت تابا شکست این تیم حکم به بقای تیم زاگرس شیراز داده شود.

لیگ برتر فوتبال بانوان در حالی این فصل خود را پشت سر گذاشت که تیم زاگرس شیراز با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بود، کمبود بازیکنان باتجربه، کوچ چند نفر از بازیکنان خوب فارس به سایر تیم‌های کشور، نداشتن منابع مالی مشخص، تغییر نام این باشگاه از خلیج فارس به زاگرس و بسیاری از مشکلات دیگرهمه دست به دست هم دادند تا نماینده فارس در لیگ برتر با کارنامه‌ای ضعیف به کار خود پایان دهد.

این تیم از ۲۲ بازی برگزار شده، سه برد، سه تساوی و ۱۶ باخت کسب کرد که آماری بسیار نگران کننده برای این تیم شیرازی است.

زدن تنها ۱۰ گل و ۹۱ گل خورده و تفاضل منهای ۸۱ گل کارنامه بسیار ضعیفی است که شاگردان نگین پاکدل سرمربی تیم که چاره‌ای جز ساختن با این جوانان نداشت، از خود به جای بگذارند.

هیأت فوتبال فارس که معلوم نیست بر چه اساسی رتبه سوم کشور را کسب کرده در حالی که کار نامه خوبی ندارد، باید هم اینک که شانس با تیم زاگرس شیراز یاری کرد و در لیگ برترماند، فکر اساسی برای تنها نماینده فارس در لیگ برتر فوتبال بکند نه اینکه بگذارند به هنگام شروع بازی‌ها تیم را تشکیل بدهند.

یادآوری به هیأت فوتبال فارس

هیأت فوتبال فارس نباید درباد این رتبه‌ای که کسب کرد بخوابد، چرا که این رتبه هم مانند قرار گرفتن رده نخست فوتبال ایران در آسیاست که معلوم نیست با کارنامه ضعیف فدراسیون که در حسرت قهرمانی آسیا ۴۲ سال است می سوزد و زیر ساخت‌های آن قابل قیاس با شرق و غرب آسیا نیست، بدست آمده است؟

با پایان یافن لیگ برتر فوتبال بانوان تیم شهرداری بم با ۶۴ امتیاز از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد، تیم شهرداری سیرجان با ۵۷ و تیم سپاهان اصفهان هم با ۴۳ امتیاز دوم و سوم شدند.

تیم زاگرس شیراز با ۱۲ امتیاز رده دهم را به خود اختصاص داد و تیم‌های آذرخش تهران و سپیدار قائم شهر هم با قرار گرفتن در رده یازدهم و دوازدهم با لیگ برتر فوتبال خدا حافظی کرده و به لیگ یک سقوط کردند.

در رقابت‌های فوتبال برتر بانوان کشور ۱۲ تیم شرکت داشتند و پس از انجام ۲۲ بازی به کار خود پایان دادند.