مدیرکل آموزش وپرورش مازندران از کمک ۸۰ میلیارد ریالی خیران برای ساخت مدرسه وکمک به فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس استان در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش جارچی اخبار عسگری نیکزاد درحاشیه آغاز ساخت مدرسه خیرساز در روستای ” میله” شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این میزان کمک مالی خیران استان، علاوه بر ساخت وتعهد چندین مدرسه جدید در مناطق مختلف استان بوده است.

وی افزود: در سال گذشته اعتباری که آموزش وپرورش مازندران از منابع دولتی و کشوری داشته حدود ۴میلیارد ریال بوده که در مقابل کمک ۸۰ میلیارد ریالی خیران به فعالیت های مختلف آموزشی وپرورش آموزش وپرورش ناچیز بوده است.

تخریبی بودن بیش از ۳۰ درصد مدارس استان

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران همچنین با بیان اینکه برابر آمارها بیش از ۳۰ درصد از ۱۷ هزار و ۳۴۴ کلاس درس استان نیازمند نوسازی مجدد و مقاوم سازی است، گفت: ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی مناسب که بتواند از هر حیث جوابگوی نیازهای نسل امروز باشد و تعالی و پیشرفت آینده کشور را به دنبال داشته باشد، از مهمترین اولویت‌های نظام تعلیم و تربیت است.

نیکزاد ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و محدودیت ها و مشکلاتی که آموزش و پرورش برای ساخت و تامین فضاهای آموزشی با آن دست به گریبان است، به منظور فراهم ساختن زیرساخت های لازم، نیاز به یاری و همکاری همه افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای مشارکت در نهضت مدرسه سازی وجود ندارد، اضافه کرد: خیران به هر میزان که توانایی کمک به اجرای طرح‌های مدرسه سازی در استان مازندران دارند می‌توانند مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها با ترویج فرهنگ خداپسندانه مدرسه سازی در ترغیب خیران برای ساخت مدرسه موثرند و انتظار می‌رود اصحاب رسانه با افزایش همکاری با آموزش وپرورش برای توسعه مکان‌های آموزشی استان تلاش کنند.

تحویل ۵ مدرسه تا مهر

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران همچنین از افتتاح ۵ مدرسه جدید تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید در سطح استان خبر داد ویادآورشد، یکی از این مدرسه ها که به عنوان بزرگترین پروژه درحال حاضر استان نیز محسوب می شود، در شهرستان آمل بوده و تا پیش ازمهرماه افتتاح خواهد شد.