رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی فشار دشمنان بیشتر و شیب تندتر و کار سخت تر است و به این دلیل نیازمند مجاهدت بیشتری در این دوران هستیم.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز به لزوم پرداختن ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: در هر مقطعی متناسب با نیازهای انقلاب یک مطلبی را تلاش می‌کنیم بیشتر مورد توجه مخاطبین قرار گیرد لذا در این مقطع علاوه برنامه‌های سازمان پرداختن به بیانیه گام دوم اولویت دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب بیانیه‌ای صادر فرموده‌اند و تأکید داشتند نامه و پیام نیست بلکه بیانیه‌ای متناسب با مقطع ۴۰ سالگی انقلاب است و باید به این موضوع توجه ویژه داشت که مقام معظم رهبری مهم می خواستند در این مقطع حرفی را متناسب بافهمی که از انقلاب در این مقطع وجود دارد با جامعه در میان بگذارند.

قمی ادامه داد: رهبری تأکید داشتند روی بیانیه گام دوم کار تا تبدیل به گفتمان شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: ما دوست داریم مبلغ اسلام و پیرو سیره رسول خدا (ص) و دستگاه تبلیغی امام جعفر صادق (ع) و امام رضا (ع) باشیم.

وی افزود: ما دوست داریم که در دستگاه تبلیغی اسلام ناب و بازوان تبلیغی امام عصر (عج) باشیم.

قمی با بیان اینکه ما می توانیم به حقیقت اصحاب پیامبر (ص) نائل و داخل شویم و به ظاهر حرف محرزی است، گفت: مبلغ فقط طلبه بودن نیست بلکه تبلیغ شان و مقام مسلمانی است که وظیفه اش هست که هر چه بهره از معارف برده نشر بدهد.

وی افزود: همه موظف به تبلیغ هستند، برخی بیشتر برخی کمتر و اکنون مقطع جدیدی از حیات انقلاب اسلامی و حیات بشری پیش روی ما قرار دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: برای گام دوم انقلاب اسلامی چون شیب تندتر، کار سخت تر و فشار دشمنان بیشتر می شود و به مقاطع حساس این کارزار نزدیک می شویم به مجاهدت بیشتری نیاز است.

قمی گفت: یک مسیر سخت تر و دشوارتر در آستانه یک آینده روشن تر و مفیدتر و در خور این مردم پیش روست.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: عزممان را جزم کرده ایم که گام بعدی را محکم تر، موثرتر و کیفی تر برداریم.

وی تاکید کرد که سازمان تبلیغات اسلامی را باید در مسیر این گام، سخت گیرانه تر ارزیابی کرد و با جدیت و سختگیری بیشتر عملکرد مدیرکل جدید را مورد ارزیابی قرار داد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: همه با هم گام بعدی را کیفی تر و با تمام توان برداریم و این استان بقدری اهمیت دارد که هیچ جای خرده گرفتن سازمان به این استان نیست.

وی گفت: کار تبلیغات اسلام ناب در مسیر تحقق اراده جمعی مردم و در مسیر تمدن به یک سازمان تبلیغات محدود نمی شد و باید همه توان را هم افزا در این مسیر برداشته و گام بعدی را محکم تر و نیرومندتر خواهیم برداشت.

در این آیین از خدمات هشت ساله حجت الاسلام سید عباس مسعودی تقدیر و حجت الاسلام و المسملین مهدی ولایی برحق به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.