دادستان کل کشور از دولت خواست با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات برای مدیریت فضای مجازی و پیام رسان های داخلی تلاش بیشتری کند.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری روز دوشنبه در آئین معارفه دادستان اردبیل با بیان اینکه مدیریت فضای مجازی در اختیار دستگاه قضایی نیست افزود: وزارت ارتباطات و فناوری گام هایی را در مدیریت فضای مجازی برداشته ولی این اقدامات متناسب با حملات سایبری دشمن نیست و باید پدافند ما متناسب با پدافند دشمن باشد.
وی ادامه داد: دشمن از طریق فضای مجازی به اتاق فرزندان ما نفوذ کرده و می خواهد از این طریق اتحاد و همدلی بین مردم را برهم بزند.
دادستان کل کشور بیان کرد: دشمن همچنین با فشارهای اقتصادی بدنبال ایجاد جو روانی و نارضایتی در بین مردم است تا از این طریق برای برآوردن مقاصد سیاسی خود استفاده کند ولی غافل از اینکه مردم ایران در مدت این ۴۰ سال همه سختی ها و مشکلات را پست سر گذاشته و اسیر توطئه های دشمن نخواهد شد.
منتظری با بیان اینکه با این حال توطئه های شوم دشمن جامعه را تهدید می کند، افزود: اتحاد و همبستگی در کشور این توطئه ها را نقش برآب کرده است.
دادستان کل کشور نفوذ و ایجاد اختلاف بین دستگاه ها را از اهداف شوم دشمن دانست و گفت: دشمن از این طریق هم به هدف خود نمی رسد چرا که سربازان گمنام امام زمان با نفوذ در بخشی از فضای سایبری دشمن ضربه مهلکی زدند و تعدادی از جاسوسان سایبری را شناسایی کردند.
وی مبارزه با فساد اقتصادی در کشور را یادآور شد و اظهار داشت: برای مبارزه با فساد اقتصادی ابتدا باید دادگستری ها از فساد اداری و مالی مبر ا باشند تا بتوان فساد مالی و اداری دیگر دستگاه ها را اصلاح کرد.
منتظری بیان کرد: با دستمال آلوده نمی توان آلودگی دیگر دستگاه ها را پاک کرد و باید کاری کرد تا کوچک ترین تخلف و انحراف مالی در دستگاه ها مهار شود.
دادستان کل کشور با بیان اینکه نظارت بر دادسرا ها باید تقویت شود، افزود: یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است ولی پیشگیری یک مقوله فرا حوزه ای است و دستگاه قضایی به تنهایی نمی تواند در پیشگیری از جرم و کاهش آسیب های اجتماعی موفق عمل کند.
منتظری اعلام کرد: در صورت تعامل و همکاری دیگر دستگاه ها بیش از ۵۰ درصد پرونده های مربوط به آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.
وی صیانت از حقوق عامه را از دیگر وظایف قوه قضاییه ذکر کرد و گفت: بعد از ۴۰ سال هنوز قانونی در این ارتباط در مجلس وضع نشده و باید قانونی در این باره تدوین و تصویب شود.
در این آئین از زحمات ناصر عتباتی قدردانی و سید عبدالله طباطبایی بعنوان دادستان جدید اردبیل معرفی شد.