عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران گفت: نامزدهای انتخاباتی، کارگران و بازنشستگان را مانند برگه رای می‌بینند، در هنگام انتخابات برای آنها عزیز می‌شویم و به سراغ‌مان می‌آیند و به محض آنکه صندوق‌های انتخاباتی جمع شد، فراموش‌مان می‌کنند.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایلنا، علی اکبر عیوضی با بیان اینکه افراد پیروز در صحنه انتخابات فراموش می‌کنند با رای چه کسانی به این منصب رسیده‌اند، گفت: در ایام انتخابات خواسته‌های خودمان را به نامزدها اعلام می‌کنیم و بر اساس قول‌هایی که برای تحقق مطالبات و خواسته‌هایمان به ما می‌دهند، به آنها رای می‌دهیم.
وی با اعلام اینکه به محض پایانِ انتخابات و تکیه آقایان به صندلی‌هایی که دنبالش بودند، کارگران و بازنشستگان فراموش می‌شوند، گفت: وقتی به سراغ آنها می‌رویم و می‌خواهیم به قول‌هایشان عمل کنند و حتی پاسخ ما را نیز نمی‌دهند، تازه متوجه می‌شویم که آقایان قول نداده بودند بلکه وعده‌های انتخاباتی بوده که مطابق روال گذشته فراموش شده است.
عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران با ابراز تاسف از اینکه احترام گذاشتن تنها مختص به ایام انتخابات است، گفت: پس از انتخابات حتی جواب تلفن ما را نیز نمی‌دهند چه برسد به اینکه بخواهند به وعده‌هایشان عمل کنند.
وی با یادآوری مراجعاتی که برخی نامزدهای انتخاباتی در گذشته به کارگران و بازنشستگان داشتند و انتقاد از وعده‌های محقق نشده آنان، گفت: خانمی که اکنون نماینده مجلس است، بارها از عملکرد دولت قبل به دلیل گرانی و تورم غیرقابل کنترل انتقاد می‌کرد. او در یکی از نطق‌هایش در بین بازنشستگان گفت: «صبح که از خواب بیدار می‌شویم می‌بینیم ارزش پول ملی نصف شده و در اصل قدرت خرید کارگران و بازنشستگان پایین آمده است. معنای کاهش ارزش پول ملی این است که جیب مردم را زده باشند زیرا مردم نمی‌توانند با پولی که شب گذشته در جیبشان داشتند، همان کالایی را بخرند که شب گذشته می‌توانستند بخرند» اما همین خانم از وقتی که وارد مجلس شده حتی یکبار نسبت به گرانی‌ها واکنش نشان نداد.
عیوضی با یادآوری اینکه پول ملی ۴۰۰ درصد بی‌ارزش‌تر شده است، گفت: قیمت دلار سه هزار تومانی به بیش از ۱۲ هزار تومان رسیده است اما چون نگاه برخی از نمایندگان همسو با کارگران و بازنشستگان نیست، در قبال گرانی‌های ناشی از سوءمدیریت سکوت می‌کنند.
وی با اعلام اینکه همیشه به نامزدهای انتخاباتی اعلام کرده‌ایم «از شما حمایت می‌کنیم و به شما رای می‌دهیم به شرط آنکه وقتی به مناصب خود رسیدید، جامعه کارگران و بازنشستگان را از یاد نبرید» گفت: ما به وعده خودمان عمل می‌کنیم و نتیجه آن می‌شود که این افراد به اهداف خودشان می‌رسند اما به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند.
عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران خطاب به آنها که با رای کارگران و بازنشستگان به مجلس راه یافته‌اند، گفت: تاکنون برای کارگران و بازنشستگان کاری نکرده‌اید، حداقل در مدت باقیمانده قدمی برای کارگران و بازنشستگان بردارید و کاری کنید که بار دیگر رویتان بشود به جمع ما بیایید و از ما رای بخواهید.
وی رویکرد این دوره کانون بازنشستگان را افشاگری توصیف کرد و گفت: دیگر سکوت نمی‌کنیم و در جلساتمان به صراحت عملکرد آقایان را نقد می‌کنیم و به همه می‌گوییم که به چه کسانی رای دادیم، چقدر به دنبالشان بودیم اما هیچ کاری برای بازنشستگان و کارگران انجام ندادند.
وی با اعلام اینکه نامزدها در ایام انتخابات حرف‌های قشنگ می‌زنند، گفت: همه از رانت و فساد انتقاد می‌کنند و قول می‌دهند که اگر وارد مجلس شدند، در صف اول مبارزه با فساد قرار بگیرند اما به محض آنکه وارد مجلس شدند، اولین کاری که انجام می‌دهند این است که با فشار به مسئولان؛ پسر، دختر، داماد و بستگانشان را در شرکت‌های دولتی به کار می‌گمارند و برای آنها حقوق‌های نجومی می‌گیرند که اسامی برخی از آنها هم افشا شد.