شهردار اهر گفت: ۲۴ تن از کارکنان شهرداری اهر به اتهام تخلفات به دستگاه قضایی احضار شدند.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از فارس ، کمال امید دیشب در نشست خبری با عذر خواهی از تاخیر چند ماهه‌ای برای برگزاری نشست خبری اظهار داشت: شرایط حاکم بر شهر و مصلحت خودم بود که صلاح نمی‌دانستم.
وی افزود: مردم باید هر از گاهی بدانند در مدیریت امور شهری و شورای شهر چه می‌گذرد چراکه مردم ولی‌نعمتان ما هستند و معتقدیم طبق قانون به مردم گزارش ارائه دهیم البته قصد سیاه‌نمایی ندارم و بیشتر سعی می‌کنم هر مدتی که در سمت شهردار هستم با مستندات حرف بزنم و تهدیدها و شرایطی که شهرداری اهر را از آن برون آوردیم بگویم.
توقیف اموال و حساب‌های شهرداری اهر
شهردار اهر ادامه داد: در طول نزدیک به دو سال گذشته بیشتر شکایات، توقیف اموال و حساب‌های شهرداری اهر ما را دچار مشکل کرده است به طوری که در برخی مواقع حساب‌ها را توقیف و شاکیانی که قبلاً برای شهرداری کاری انجام داده‌اند با دستور دستگاه قضایی پول برداشت می‌کنند و برخی مواقع که پول نداریم زمین‌های شهرداری را مصادره می‌کنند.
تمام حساب‌های شهرداری اهر در همه بانک‌ها به دلیل شکایت‌ها مسدود شده است
امید با ذکر اینکه این لحظه تمام حساب‌های شهرداری اهر در همه بانک‌ها به دلیل شکایت‌ها مسدود شده است، گفت: شهرداری اهر بیش از ۳۰۰ ماموریت دارد و به نوعی امور شهری در اختیار این مجموعه است و این‌که بیشتر انتقادها متوجه شهرداری است به منتقدان حق می‌دهم و با جان و دل خریداریم ولی به شرطی که انتقادات سازنده باشد از طرفی سال گذشته نزدیک به ۶ میلیارد تومان از منابع شهرداری با توقیف حساب‌ها و زمین‌ها به شاکیان پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: برخی از پرونده‌های شکایت از شهرداری اهر که به دلیل تملک زمین برای مسیرگشایی انجام شده به دهه ۶۰ و ۷۰ بازمی‌گردد و مجبوریم هزینه زمین‌های تملک شده گذشته را به قیمت روز پرداخت کنیم.
شورای شهر اراده‌ای برای تصویب لوایح ارسالی شهرداری اهر ندارد
شهردار اهر در واکنش به اظهارات اعضای شورای شهر در خصوص شهرداری گفت: علاقه داشتیم ای‌کاش اعضای شورای شهر اهر از دغدغه‌ها و مشکلات شهری و خواست بگویند تا این لحظه شورا طرح‌ها را نه تنها تصویب نکرده بلکه ارده‌ای هم ندارد از آن‌سو شهرداری را متهم به کم‌کاری می‌کند.
وی اضافه کرد: اخیراً بازرسان سازمان بازرسی استان به مدت سه ماه در شهرداری اهر پرونده‌های ۴ سال گذشته را بررسی می‌کردند که نهایتاً بعد از اتمام بازرسی گزارش ۹۷ صفحه‌ای را تحویل دادند که پیرو این گزارش، ۲۴ نفر از کارکنان شهرداری اهر به اتهام تخلف به دستگاه قضایی احضار شده‌اند، بنده مامور شدم تا تخلفات صورت گرفته را سر و سامان دهم و البته برای بازرسی فرقی ندارد کدام کارمند شهرداری بوده بلکه به افراد وابسته به شورا حساسیت دارند.
شهردار اهر افزود: بر اساس گزارش سازمان بازرسی استان، بیشترین تخلفات در زمان تغییر و تحولات در شهرداری اهر صورت گرفته که ثبات مدیریتی وجود نداشت و حال اعضای شورای شهر می‌گویند اکنون نیز ثبات مدیریتی وجود ندارد و بنده می‌گویم ثبات مدیریت داریم، شاید منظورشان از ثبات مدیریتی این بوده افراد نزدیک به شورا را در پست‌های مدیریتی منصوب کنیم.
تمام مصوبات شورای شهر اهر قابلیت اجرا ندارد
امید در واکنش به ادعای ارسال بیش از ۳۰۰ مصوبه به شهرداری اهر و عدم اجرای آن گفت: اگر هر تعداد مصوبه گرفته‌ایم قطعاً لوایح آن را شهرداری به شورا ارجاع داده و ضمناً کدام مصوبه را به ما دادند و گفتند به نفع شهر و لازم‌الاجراست؟ ای‌کاش مصوباتی که ارسال کرده‌اند را با جزئیات می‌گفتند و از سویی تمام مصوبات شورای شهر که قابلیت اجرا ندارد چون ابتدا باید هیئت تطبیق مصوبات را تایید کند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که تاکنون هیچ طرحی از سوی شورای شهر اهر به شما جهت اجرا ارجاع نشده است؟ گفت: شاید تا به حال حتی یک مورد هم طرح به شهرداری اهر از سوی شورا ارجاع نشده است و همچنین تاکنون هیچ‌یک از کمیسیون‌های تخصصی شورا که طرح بررسی کرده و به شهرداری ارجاع دهد تشکیل جلسه نداده است.
وی بابیان اینکه شورای شهر بدون داشتن شهردار نمی‌تواند مدعی خدمت به مردم را داشته باشد، ابراز داشت: دلیل اختلافات بنده با برخی اعضای شورای شهر این است که می‌گویند دوستان یا آشنای‌شان را در پست‌های مدیریتی حساس منصوب کنم و بنده قبول نکرده‌ام و عمدتاً کسانی را می‌گفتند که صلاحیت‌شان تایید نمی‌شود این در حالی است که قانون می‌گوید کارکنان قراردادی نمی‌تواند در پست‌های حساس مشغول به کار شود.
پرداخت ماهانه ۲ میلیارد تومان حقوق و حق بیمه کارکنان شهرداری اهر
امید با تاکید بر اینکه گاهاً خارج از مجموعه برای توقیف حساب‌های شهرداری اهر نقشه می‌کشند، بیان داشت: گفته می‌شود شهرداری اهر به بیمه تامین اجتماعی ۱۷ میلیارد تومان بدهی دارد ولی تا جایی می‌دانیم بدهی‌مان به این میزان نیست در این راستا اکیپی مشخص کرده‌ایم تا میزان بدهی شهرداری را به بیمه تامین اجتماعی بررسی کنند.
وی از پرداخت ماهانه ۲ میلیارد تومان حقوق و حق بیمه کارکنان شهرداری اهر خبر داد و گفت: با افزایش حقوق کارکنان، میزان پرداختی ماهانه از بابت حقوق و حق بیمه کارکنان به ۲ میلیارد تومان افزایش یافته و از طرفی فقط ماهانه غیر از استهلاک برای سوخت ماشین‌آلات ۲۰ میلیون تومان هزینه پرداخت می‌کنیم آن در شرایطی که شهرداری با مشکلات متعددی گریبانگیر است.
شهردار اهر تصریح کرد: برای تامین روشنایی پارک‌هایی که مدام متهم هستیم هزینه مضاعفی می‌کنیم و با کمال تاسف برخی برای آن‌که بگویند پارک فلان روشنایی ندارد دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند با این حال و حتی در مواقعی که حساب‌های شهرداری توقیف شد هیچ یک از اعضای شورای شهر کنار ما نبودند بلکه راضی بودند شهرداری اهر در مقابل مردم ذلیل و خار شود.
میز و صندلی ریاست اگر ارث پدری بود قطعاً به من نمی‌رسید
امید گفت: اگر میز و صندلی ریاست ارث پدری بود قطعاً به من نمی‌رسید و واقعاً این ریاست مزه آن‌چنانی ندارد که بخواهم برای ادامه فعالیت‌ام بر آن اصرار کنم.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که دریافتی ماهانه اعضای شورای شهر چقدر است؟ گفت: ماهانه برای هر یک از اعضای شورای شهر اهر ۴ میلیون تومان پرداختی داریم که حتی از دریافتی بنده نیز بیشتر است.
شهردار اهر با اشاره به اینکه اگر کسی از شهرداری اهر در شرایط بحرانی حمایت می‌کند ریالی هزینه یا و… پرداخت نمی‌کنیم، بیان کرد: وقتی فردی تصمیم گرفته در شرایط بحرانی از شهرداری حمایت کند نه بنده بلکه از مجموعه حمایت می‌کنند برای او حاشیه‌سازی می‌کنند که از شهرداری پول گرفته در حالی که این‌چنین نیست شهرداری اهر نه منابع دارد و نه به کسی باج می‌دهد آن شرایط شهرداری گذشته که باج می‌دادند، اگر تخلفی مرتکب شده‌ام مراجع بالادستی وجود دارد و هرگاه تخلفی کردم قانون وجود دارد.
امید در ادامه با اشاره به ارسال نامه‌ای از سوی وزارت کشور به شورای اسلامی شهر اهر گفت: برای اولین‌بار بود که وزارت کشور طی نامه‌ای به رئیس شورای شهر تذکر داده که در مقابل امور شهرداری اهر مانع ایجاد می‌کنند و هر کسی از شورا مانع‌تراشی کرده به وزارت کشور معرفی شود.
وی از تداوم خدمات‌رسانی به مناطق حاشیه‌نشین شهر اهر خبر داد و گفت: با اتمام پروژه‌های عمرانی در منطقه چلب‌وردی، آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری منطقه شله‌بران را آغاز می‌کنیم که البته سه منطقه به عنوان مناطق هدف طرح بازآفرینی شهری انتخاب شده که در این مناطق حاشیه‌ای ۶ هزار و ۶۰۰ خانوار با ۲۷ هزار نفر جمعیت سکونت دارند.
شهردار اهر بابیان اینکه میزان بدهی شهرداری اهر به صورت مکتوب و با جزئیات به شورای اسلامی شهر اهر اعلام کرده‌ایم، یادآور شد: این‌که بگویند میزان بدهی شهرداری اهر را به صورت مکتوب نداده‌ایم بی‌انصافی است بلکه تمام مسائل مالی شهرداری در سیستم ثبت می‌شود و تمام آن را با جزئیات که به چه کسانی چه میزان بدهی داریم به شورای شهر ارسال کرده‌ایم.
وی در پایان در خصوص در خصوص قول داده شده مبنی بر انتقال شهرداری مرکز به ساختمان جدید و ایجاد موزه در این محل گفت شهرداری موافق این امر است و اعضای شورا تمایلی به تبدیل ساختمان شهرداری به موزه ندارند.