معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی و مدیریت بحران سیل در کشور مصوب شد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، مهدی جمال نژاد عصر شنبه در نشست با منتخبان شیروان همچنین با بیان اینکه کل رقم بودجه امسال هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است اظهار داشت: از این میزان ۶۸۰ میلیارد ریال برای خرید ماشین آلات، سه هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال به شهرداری‌ها، ۸۲۰ میلیارد ریال سهم کلان شهرها و مابقی برای دهیاران است.
وی با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد توسعه فضای سبز روستاها در این دولت انجام شده است گفت: نگاه به توسعه روستاها و شوراها بسیار متفاوت شده است، توسعه و ارتقای کشور نیازمند نگاه به روستاها است.
جمال نژاد با اشاره به اینکه اگر بخواهیم کشور را توسعه دهیم توجه به روستاها بسیار ضروری است افزود: حداقل افزایش سهم دهیاران از محل اعتبارات متمرکز و همچنین اصلاح آئین نامه استخدامی و افزایش حقوق و مزایای دهیاران در این دولت در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: از ابتدای آغاز به کار دهیاری‌ها ۲۰۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است که بیش از ۸۱ درصد آن معادل ۱۵۲ هزار میلیارد ریال مربوط به این دولت بوده است.
شماری از اعضای شوراهای حاضر در این نشست، اجرای آسفالت معابر در روستاها، آبرسانی، توجه به گردشگری روستاها و افزایش حقوق دهیاران را خواستار شدند.
همچنین در این نشست قرار بر آن شد که ۶ میلیارد ریال به شهرداری‌های زیارت، لوجلی و قوشخانه شهرستان شیروان کمک شود.