همزمان با شب میلاد ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) زائران، مجاوران و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مشهد حرم مطهر رضوی را گلباران کردند.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، مردم مشهد عصر شنبه به همراه کاروان های زائران پیاده و خدام بارگاه منور رضوی در حالی که گل در دست داشتند مسیر میدان شهدا تا حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) را طی کرده و با ورود به اماکن متبرکه ضمن عرض تبریک و تهنیت به محضر این امام همام با شاخه های گل مضجع شریف آن حضرت را گلباران کردند.
این مراسم که با نواختن نقاره های حرم مطهر رضوی همراه بود در حالی که بوی عطر گل و گلاب تمام صحن ها و رواق های بارگاه منور رضوی را پر کرده و معنویت فضا را دو چندان کرده بود، بشارت عید خجسته را به زائران و مجاوران و میهن اسلامی نوید داد.
گل آرایی صحن و سرای اماکن متبرکه در سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع) به اوج خود رسید و خدام بارگاه منور رضوی نیز پس از استقرار زائران و مجاوران در صحن ها، بسته های کیک، نبات و شیرینی را بین آنان توزیع کردند و در این شب خجسته کام آنان را شیرین نمودند.
پس از گلباران بارگاه منور رضوی توسط زائران و مجاوران، مراسم تعویض پرچم و پوش ضریح مطهر در قالب ویژه برنامه ای با عنوان “بر بال ملائکه” با حضور خدمه و خادمیاران در صحن انقلاب اسلامی اجرا شد.
مراسم تعویض پرچم گنبد طلایی بارگاه منور رضوی به همراه پوشش ضریح مطهر هر سال به یمن میلاد خجسته حضرت امام رضا (ع) برگزار می شود.