استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با هیأت کارگری استان شان‌دونگ چین، اجرای توافق‌نامه‌های اقتصادی و تجاری بین کشورها را در گرو همکاری و همراهی مجموعه‌های تولیدی و کارگری دانست و با قدردانی از مواضع صلح‌آمیز و انسان‌دوستانه اتحادیه‌های کارگری جمهوری خلق چین، بر توسعه همکاری تشکل‌های کارگری استان با این اتحادیه‌ها تأکید کرد.
به گزارش جارچی اخبار دکتر محمدرضا پورمحمدی با اشاره به سابقه تاریخی روابط ایران و چین، با بیان اینکه دنیای غرب، تمدن خود را مدیون مشرق‌زمین و بخصوص ایران و چین است، افزود: چین، دومین قدرت اقتصادی دنیا و ایران نیز بزرگترین قدرت اقتصادی منطقه است و نگرانی آمریکا از ایران و چین به خاطر تاثیرگذاری این دو کشور در عرصه اقتصاد بین‌المللی است.
وی با بیان اینکه ایران و چین اهداف مشترکی دارند، افزود: خوشحالیم که دولت چین در جریان تحریم‌های ظالمانه غرب، با ایران همراهی کرد و تسلیم زورگویی‌های آمریکا نشد.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین به ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان اشاره کرد و گفت: تعدادی از شرکت‌های چینی هم‌اکنون در بخش صنعت و معدن استان فعالیت دارند و امیدواریم این همکاری‌ها و تعاملات در عرصه‌های مختلف افزایش یابد.
جیانگ شیبائو، سرپرست هیأت کارگری استان شان‌دونگ چین هم در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های خانه کارگر تبریز و زمینه‌های همکاری دو طرف، اظهار داشت: بازدیدهای خوبی از چند واحد تولیدی در تبریز داشتیم و در نشست‌هایی که با مسئولان استان داشتیم به یک درک نسبی از روابط کارگری در ایران دست یافتیم.
هیئت بلند پایه کارگری کشور چین به ریاست گنگ آنگ دونگ معاون اتحادیه کارگران کشور جین به همراه یو آن زنگ وی رییس اتحادیه صنایع سبک و نساجی، جیانگ شیبائو مدیر کمیته مالی اتحادیه، وانگ شی مدیر حسابرسی اتحادیه و دوآن چنگ یوم مدیر صندوق اتحادیه کارگران کشور چین به تبریز سفر کرده اند و در این سفر توافق نامه همکاری میان اتحادیه اتحادیه کارگران استان شاندونگ چین و خانه کارگر آذربایجان شرقی امضاء شد
این هیأت در این سفر همچنین از ظرفیت‌های کارخانه سیمان صوفیان، تراکتورسازی تبریز بازید کردند و دیدار با استاندار آذربایجان شرقی ، شهردار تبریز و اعضای فراکسیون کارگری شورای اسلامی کار شهر تبریز از دیگر برنامه‌های این هیأت کارگری در آذربایجان شرقی بود.