کلنگ فاز اجرایی سیستم تصفیه آب قنات دانشگاه تبریز صبح امروز با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه وی و جمعی از مسئولان به زمین زده شد.
به گزارش جارچی اخبار، فاز اجرایی سیستم تصفیه آب قنات با ظرفیت تصفیه آب قنات ۲۰۰ مترمکعب برای مصارف بهداشتی است. برای اجرای این پروژه در مرحله اول بیش از ۵ میلیارد ریال هزینه در نظر گرفته شده است.
همچنین واحد تولیدی شیر و محصولات لبنی دانشگاه تبریز با ظرفیت تولید یک تن در ساعت با اعتباری بیش از سه میلیارد تومان (از محل کمک‌های خیرین و منابع داخلی) در محل خلعت پوشان این دانشگاه با حضور دکتر غلامی نیز به بهره برداری رسیده بود.
روز گذشته نیز سیستم آشپزخانه تمام صنعتی و ساختمان مرکزی حراست دانشگاه تبریز با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر پور اصغری معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از مسئولان با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
گفتنی است وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، خدماتی و آموزشی دانشگاه تبریز، بازدید از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و دیدار با دانشگاهیان و مسئولان آذربایجان شرقی به این استان سفر کرده است.