نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: کم حاشیه‌ترین قشر جامعه خبرنگاران هستند که با تقوای رسانه‌ای و اخلاق حرفه‌ای فعالیت‌های موثر در تمام زمینه‌ها دارند.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار هیات مدیره تشکل‌های صنفی رسانه و مطبوعات استان اظهار داشت: روز خبرنگار روز تجلیل از فعالان عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه است تا نگاه‌ها به سوی اطلاع‌رسانی و خبر جلب شود.
امام جمعه تبریز افزود: اگر چه مشکلات معیشتی، شغلی و صنفی در این حرفه بسیار است اما اعتقاد و اعتماد عمومی به این قشر، رنج‌های آن را شیرین می‌کند.
وی با بیان اینکه خبرنگاران دیده‌بانان آگاهی جامعه هستند، ادامه داد : روز خبرنگار یادآور مجاهدت‌های انسان بزرگی است که در مسیر دفاع از نام و خاک ایران به شهادت رسیده‌اند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه با تاکید بر بازیابی جایگاه و اهمیت مطبوعات و رسانه‌های استان، تصریح کرد: حمایت و پشتیبانی مسوولان استان می‌تواند توانمندی‌های خبرنگاران و روزنامه‌نگاران تبریزی را بیش از گذشته بروز و ظهور دهد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه جریان‌سازی و تولید محتوا می‌تواند جایگاه خبرنگاران را ارتقا دهد،بیان داشت: با گسترش توجهات به فضای مجازی، آفت کم‌توجهی به رسانه‌های مکتوب بیشتر شده که در راستای رفع آن باید جریان‌سازی فرهنگی با حساسیت جدی دنبال شود.
وی، همه رسانه‌ها را بازوان پیشرفت جامعه در سطح ملی و استانی دانست و گفت: رسانه‌ای موثر و کارآمد است که با اجتناب از بی‌تفاوتی در راستای تنویر افکار عمومی قدم بردارد.
آل‌هاشم با تاکید بر کنش فعال و هوشمند به چالش‌های اجتماعی از سوی فعالان رسانه‌ای اظهار داشت: رسانه در دفاع از اصل نظام و انقلاب نباید لکنت بگیرند و کم کار باشند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ثبات، امنیت داخلی، پیشرفت‌ها و ارتقاء جایگاه بین‌المللی کشورمان را مرهون مجاهدت‌های مردم و نیروهای مسلح هستیم، ابراز کرد: رسانه‌ها باید گذشته پر افتخار، عزتمند و مقتدر ملت ایران را با قلم خود به جامعه بازگو کنند‌.
امام جمعه تبریز با اشاره به نقش پذیری رسانه‌ها در تمام عرصه‌ها اذعان داشت: تقویت باورهای مردم و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی در شرایط فعلی که دشمن در صدد ترویج فرهنگ غلط غرب است که باید یکی از محورهای جریان‌سازی رسانه‌ای باشد.
وی در ادامه با اشاره به نقش‌آفرینی رسانه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: منشور تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ۵۰ سال آینده نظام است که باید رسانه‌ها به صورت جهادی برای تحقق آن وارد عمل شوند.
آل‌هاشم در با تاکید بر اینکه منشور راهبردی گام دوم انقلاب مخاطب خاصی دارد، تصریح کرد: ملت ایران به ویژه جوانان اصلی‌ترین نقش آفرین این بیانیه هستند که رسانه هم باید در این مسیر در کنار مردم باشند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی همه فعالان رسانه‌ای را به تقوا و اخلاق اسلامی توصیه کرد و گفت: کم حاشیه‌ترین قشر جامعه خبرنگاران هستند که با تقوای رسانه‌ای و اخلاق حرفه‌ای فعالیت‌های موثر در تمام زمینه‌ها دارند.
امام جمعه تبریز اخلاق را از لوازم حاکمیت برشمرد و گفت: عدم رعایت اخلاق از سوی رسانه‌ها بر روی مردم نیز تاثیر می‌گذارد‌.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: اخبار خوب و امیدوار کنند در رسانه‌ها باید، بیشتر شود و کارهای نیک به شکل برجسته به مردم گفته شود در این دیدار اعضای تشکل‌ها به بیان نظرات و مشکلات صنفی، معیشتی خود پرداختند.