روز خبرنگار که فرا می‌رسد، بازار مراسم‌های تقدیر از فعالان رسانه‌ای داغ می‌شود. از فلان مقام مسوول گرفته تا بهمان تشکل صنفی دست به کار می‌شوند تا این روز را گرامی بدارند. روزی که به نام خبرنگار شهید محمود صارمی در تقویم کشورمان ثبت شده است و این یعنی ۱۷ مرداد روز پاسداشت و الگو گرفتن از اسوه‌های واقعی عرصه خبرنگاری است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از فارس، به همین بهانه سردار عابدین خرّم، فرمانده سپاه عاشورا دیدار این هفته خود با خانواده معظم شهدا را به یکی از خبرنگاران شهید استان اختصاص داد و روز گذشته در منزل شهید مجید جباری شهیر حضور یافت.
در این دیدار، سردار خرّم با یادآوری این نکته که شهدا در جنت الماوی عند ربهم یرزقون‌اند؛ به بازخوانی نقش بی‌بدیل شهید جباری شهیر و شهدای خبرنگار در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: شهدای خبرنگار با قلم و دوربین خود راوی لحظات ناب حماسه‌ها بودند.
این رزمنده دوران دفاع مقدس، شهید مجید جباری شهیر را خبرنگاری توصیف کرد که به پاسداری از انقلاب تعهد داشت و خطاب به خانواده این شهید سرافراز بیان داشت: با اعتقاد و باور قلبی قدرشناس شما هستیم.
در ادامه این دیدار و با درخواست حاضران از مادر بزرگوار شهید برای بیان خاطراتی از ایشان، فضایی عاطفی و معنوی به وجود آمده و عظمت روحی مادر شهید در فدا کردن فرزند دلبندش در راه اسلام باوجود مهر و محبت بی‌نظیر مادرانه به تصویر کشیده شد.
یادآوری خاطراتی از علاقه خاص این شهید لشکر عاشورا به خبرنگاری از نکات جالب این دیدار بود. برادر شهید به نقل خاطره‌ای پرداخت که شهید جباری شهیر در تلاش برای تهیه محتوا و انعکاس رسانه‌ای ارزش‌های انقلاب اسلامی شب و روز نمی‌شناخت و خستگی را خسته کرده بود به طوریکه حتی ساعت سه بامداد برای مصاحبه سراغ پدر و مادر شهدا می‌رفت.
این گزارش می‌‍‌افزاید شهید مجید جباری شهیر سال ۱۳۳۹ در تبریز دیده به جهان گشود و در سال‌های دفاع مقدس با همراهی دو برادر خود لباس سبز پاسداری به تن کرد. فعالیت همزمان در صدا و سیما و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کارنامه رسانه‌ای این شهید بزرگوار دیده می‌شود.
برنامه تلویزیونی جنگ فجر و برنامه رادیویی «پاسدار سسی» مهم‌ترین تریبون‌هایی بودند که شهید جباری به واسطه آنها فریاد بلند حقانیت رزمندگان اسلام را به گوش ملت ایران و جهانیان می‌رساند.
گزارش‌ها و مصاحبه‌های بسیاری که شهید جباری در ماموریت‌های یک‌ماهه در جبهه‌های نبرد تهیه می‌کرد؛ از دل بر می‌آمد و بر دل ملت شهیدپرور ایران و به خصوص آذربایجانی‌های باغیرت می‌نشست.
معروف‌ترین تولید رسانه ای شهید جباری شهیر گفت‌وگو با شهید مهدی باکری، فرمانده دلاور لشکر عاشوراست.
اواسط بهمن ماه ۶۴ و در جریان عملیات والفجر ۸ بود که مجید جباری شهیر به تهیه گزارش و مصاحبه با رزمندگان اکتفا نکرد. او که در آخرین دیدار با خانواده سخن از شهادت گفته بود و حتی مادر را برای شنیدن خبر شهادت آماده کرده بود؛ در شب عملیات و در برگه وصیت‌نامه‌اش این‌گونه نوشت:من در هر عملیات برای مصاحبه با فرزندان دلیر اسلام به جبهه می‌آمدم این دفعه دیگر نتوانستم تحمل کنم که آنان با سلاح و تکبیرگویان برای عدالت‌خواهی به دشمنان هجوم برند و من میکروفن در دست گیرم. بدان جهت سلاحی تهیه کردم که هم در کنار این مردان خدایی جنگ کنم و هم اگر فرصتی یافتم وقایع عملیات را ضبط کنم و می‌دانم که شهادت چنین فرصتی به من نمی‌دهد تا شما را از وقایع این عملیات سرنوشت ساز مطلع سازم.
و چه زیبا وصیتی است، نوشته شهید مجید جباری برای فرزندانش: دخترم پیام حضرت زینب (س) را به گوش جهانیان برساند و پسرم اسلحه من را هرگز زمین نگذارد.