به گزارش جام جم آنلاین از مهر، مراسم تجلیل از آزادگان و جانبازان ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان هشت سال دفاع مقدس به میهن اسلامی، با حضور امیردریادار سیاری، برگزار شد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از جام جم: سیاری، رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم ضمن تبریک عید غدیر و گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس، گفت: وقتی شما عزیزان را می بینم اوضاع و احوال جنگ و دفاع مقدس برایم تداعی می شود.

وی افزود: همه آزادگان، جانبازان و شهدا با جانفشانی و از خودگذشتگی در برابر دشمنان ایستادگی و مقاومت کردند و توانستند کمر صدام و صدامیان را بشکنند و نگذاشتند به تمامیت ارضی، استقلال و شرف ملت عزیز ایران اسلامی آسیبی وارد شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه ما هیچگاه به دنبال جنگ نبوده و نخواهیم بود، تصریح کرد: دفاع مقدس بازدارندگی بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد و نشان داد که ملت بزرگ ایران در همه حال پشت سر رهبرشان هستند.

رییس ستاد ارتش با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی در حوزه تجهیزات و توانمندی‌های دفاعی به خودکفایی رسیده ایم، تاکید کرد: ما باید با بالابردن توان بازدارندگی بیش از پیش خود، مانع طمع ورزی دشمنان این نظام و انقلاب به خاک کشورمان شویم.

امیر دریادار سیاری تصریح کرد: همه جانبازان، آزادگان و شهدای گرانقدر در آن بحبوحه که دشمن به قصد شکست انقلاب، استقلال، شرف و ناموس این کشور با ما وارد جنگ شد، وارد عرصه دفاع مقدس و جنگ شدند و افتخار ما این است که توانستیم هشت سال در برابر دشمن ایستادگی کنیم و آنها را شکست دهیم و نتایج ارزشمندی را به دست آوریم.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش در این مراسم، گفت: آزادگان از افتخارات ارتش و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی ضمن تبریک عید سعید غدیر، گفت: تعبیر قرآن کریم این است که انبیاء الهی آمدند تا انسان ها را از اسارت نجات دهند. در واقع بخشی از اسارت، روحی است و بخش دیگر آن جسمی. چه انسان هایی که به ظاهر از نظر جسمی اسیرند، اما روحشان آزاد است.

حجت الاسلام صنعت پور با تاکید بر اهمیت واقعه غدیر خم، گفت: غدیر آمده که دست ما را در دست امام و علمای ربانی و بزرگ بگذارد و این کار غدیر است، زیرا اگر غدیر نبود دست ما باید در دست شاهان و بن سلمان ها و رضاخان ها بود.

وی با اشاره به شخصیت امام خمینی(ره)، افزود: امام (ره) نمونه یک انسان بزرگ و وارسته بودند که به تکلیف خود عمل کردند، از زندگی و فرزندان خود گذشتند، تبعید شدند اما دست از مبارزه بر نداشتند.