به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع نظامی سوری به شبکه روسیا الیوم گفت: ارتش سوریه کنترل روستای ترعی و تپه راهبردی آن در شرق خان شیخون را تقویت کرد.

ارتش سوریه پیشتر دو تپه «النمر» و «سیریاتل» مشرف بر شهر خان شیخون را بعد از نبردهای سنگین با عناصر تروریستی جبهه النصره به کنترل خود در آورده بود.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از تسنیم: گروه مخالفان خارج نشین موسوم به دیده بان سوری گفت: عناصر مسلح جبهه النصره از شهر خان شیخون در حومه جنوبی ادلب و روستاها و شهرک های حومه شمالی استان حماه عقب نشینی کرده اند.

این در حالی است که ارتش سوریه به پیشروی خود در این منطقه ادامه می دهد.

ارتش سوریه از بیش از یک ماه پیش عملیات گسترده نظامی را برای بازپس گیری استان ادلب از تروریست ها آغاز کرد و توانست شماری از شهرک ها و تپه های راهبردی را بازپس بگیرد. مهمترین آنها تپه های الملح و الجبین در حومه شمالی استان حماه بود. این امر زمینه را برای کنترل بر دو منطقه الهبیط و کفرعین در حومه جنوبی ادلب فراهم کرد.

بشار اسد از تغییرات مثبت نظامی و سیاسی خبر داد

خبر دیگر اینکه رئیس جمهور سوریه از تغییرات مثبت نظامی و سیاسی در این کشور در سایه پیشروی ارتش سوریه در شهر خان شیخون خبر داد.

بشار اسد این خبر را در جریان استقبال از دیمیتری سابلین نماینده پارلمان روسیه بیان داشت.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی سازمان کهنه سربازان روسیه(برادران مبارز) آمده است: رئیس جمهور سوریه گفت که تغییرات مثبتی در وضعیت نظامی – سیاسی در سوریه روی داده است. ارتش سوریه در حال پیشروی در خان شیخون است و عناصر مسلح به سمت ترکیه فرار می کنند.

ارتش سوریه هم اکنون در حال نبرد با عناصر گروه تروریستی جبهه النصره در شهر خان شیخون است.