«روح الله خدارحمی» روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت درباره سود تسهیلات پرداختی افزود: تامین تسهیلات ارزان قیمت یک اصل در بانک کشاورزی است و بر همین اساس طیف وسیعی از سودها برای کسب و کارهای بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بانک کشاورزی متوسط سود تسهیلات پرداختی توسط بانک کشاورزی را ١٢ تا ١۴ درصد عنوان کرد.

وی اظهارداشت: سود تسهیلات پرداختی از محل سپرده ها چهار درصد، سود تسهیلات اشتغال روستایی ۶ درصد، سود تسهیلات مشاغل کوچک همچون گلخانه ها، گیاهان دارویی، پرورش ماهی در دریا ٩ درصد، سود تسهیلات برای تامین برق ١۵ درصد و تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش ١٨ درصد است.

مدیرعامل بانک کشاورزی درباره سپرده گذاری در بانک کشاورزی تصریح کرد: افزایش سپرده گذاری در بانک های کشاورزی سال گذشته ۵۰۶ هزار میلیارد ریال بوده که امسال به ۹۲۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا: وی به تخصیص ١.۵ میلیارد دلاری اعتبار به توسعه مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: بانک کشاورزی تاکنون ۴۴ هزار و ٨۵۵ میلیارد ریال تسهیلات در قالب این طرح از سهم خود پرداخت کرده است.

خدارحمی افزود: از این محل ۴٨ هزار کسب و کار کوچک در روستاها تامین مالی شده است.

وی متوسط پرداخت تسهیلات در طرح توسعه اشتغال پایدار در روستاها را ١٢٠ میلیون تومان برشمرد و ادامه داد: در طرح توسعه اشتغال روستایی امکان اشتغال حداقل ٢ نفر به ازای هر کسب و کار فراهم شده است.