به گزارش جارچی اخبار به نقل ازدبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان “علی شمخانی” عصرشنبه در دیدار اعضای هیات رئیسه فراکسیون مقابله با تحریم مجلس و جمعی از فعالان این حوزه، گفت: سیاست فشار حداکثری آمریکا که با فرضیات واهی برای ایجاد فروپاشی اقتصاد ملی ایران دنبال شد برابر راهبرد مقاومت فعال به زانو در امد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به جنگ ادراکی پرشدتی که از سوی رسانه های معاند برای پشتیبانی از سیاست فشار حداکثری آمریکا بر علیه ایران طراحی و اجرا شد، افزود: مردم مقاوم ایران به رغم تحمل فشارهای سنگین اقتصادی، به دلیل آگاهی، بصیرت و هوشمندی، مغلوب این جنگ نشدند و دشمن را از دستیابی به اهدافش ناامید کردند.
شمخانی با استقبال از ابتکار فراکسیون مقابله با تحریم برای ایجاد باشگاه کشورهای تحریم شده و ورود فعال به عرصه مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا، خاطر نشان ساخت: مقاومت، زمانی منجر به موفقیت می شود که با رویکرد فعالیت و تحرک مستمر همراه باشد و این اقدام می تواند گام موثری در مسیر تداوم راهبرد مقاومت فعال تلقی شود.
وی موضوع مقابله با تحریم را در شرایط کنونی یکی از محورهای اصلی وحدت جناح های مختلف سیاسی در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: دشمن با توجه به تجربیات گذشته به این واقعیت پی برده که جمهوری اسلامی در مواجهه با تهدیدات به بلوغ و توانمندی قابل ملاحظه ای رسیده و از این رو تلاش می کند تا با ایجاد بحران های اجتماعی، سیاسی و امنیتی و ایجاد حاشیه، تمرکز مجموعه قوای کشور بر موضوع مقابله با تهدیدات را به حداقل برساند.
در ابتدای این جلسه محمد علی پور مختار رئیس فراکسیون مقابله با تحریم گزارشی از نحوه تشکیل و فعالیت های انجام شده از سوی این فراکسیون و همچنین اقدامات در دست اجرا برای تشکیل باشگاه کشورهای تحریم شده ارائه کرد.