محمد محمدی‌قیداری با اشاره به ایجاد مشوق‌های حمایتی برای کارفرمایان به منظور به‌کارگیری جامعه هدف بهزیستی، اظهار کرد: کارفرمایان در ازای به‌کارگیری یک نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی دریافت می‌کنند. میزان تسهیلات خوداشتغالی که تا سال گذشته به هر معلول متقاضی پرداخت می‌شد نیز حدود ۲۰۰ میلیون ریال بود که این اعتبار در حال حاضر به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایسنا: این مسئول، تعداد مددجویان کارجوی پشت نوبتی را ۲۵۰۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: اعتبار تسهیلات بانکی از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال‌جاری، ۱۶۸ میلیارد ریال است که بر اساس ضوابط، به مددجویان متقاضی واجد شرایط پرداخت می‌شود؛ در واقع این وام به همه اقشار جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی از جمله بانوان آسیب‌دیده، گروه‌های معلول جسمی و … تعلق می‌گیرد. البته افراد قبل از درخواست وام باید آماده‌سازی شغلی داشته باشند و حتما در دوره‌های آموزش کسب و کار سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کرده باشند.

وی تصریح کرد: سال گذشته به منظور صیانت و پایداری اشتغال‌های ایجاد شده، ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال حق بیمه سهم کارفرمایی و خویش‌فرمایی معلولین و نیازمندان پرداخت شده است. هم‌چنین طی چهار ماهه نخست امسال، ۲۳۶ نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی صاحب شغل شدند و نزدیک به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تحت عنوان حق بیمه سهم کارفرمایی و خویش‌فرمایی معلولین و نیازمندان پرداخت شده است.