دکتر کامبیز مهدی‌زاده مخترع جوان ایرانی در مسابقات جهانی اختراعات کانادا، مدال طلای این مسابقات را بدست آورد.
به گزارش جارچی اخبار، چهارمین دوره مسابقات جهانی اختراعات، امسال در تورنتو کانادا به میزبانی مرکز مهارت‌های پیشرفته تورنتو TISIASبرگزار گردید. در این مسابقات که نمایندگانی از ۵۰ کشور دنیا همچون فرانسه، آلمان، هند، روسیه، آمریکا، کانادا و چین شرکت داشتند، دکتر کامبیز مهدی‌زاده موفق به کسب مدال طلا و دیپلم افتخار مسابقات جهانی اختراعات از کشور کانادا شد.
این رقابت جهانی مورد حمایت نهادهای بین‌المللی همچون فدراسیون بین المللی اختراعات IFIA و سازمان مالکیت‌های معنوی اختراعات جهان WIIPA) World Invention Intellectual Property Associations) می‌باشد.
دوره مقدماتی این دور از مسابقات در ۱۵ ژانویه برگزار گردید و طرح این مخترع از مجموع ۵۰۵ طرح از ۵۰ کشور دنیا موفق شد به دوره فینال این مسابقات که در تاریخ ۲۴ آگوست در سالن اجتماعات North York Memorial در شهر تورنتو برگزار گردید، راه یابد و پس از رقابت توسط داوران و بر اساس کیفیت اختراع، موفق به دریافت مدال طلا و دیپلم اختراع این مسابقات گردید.مهدی‌زاده درباره سطح مسابقات اظهار داشت، این مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار شد و تمامی‌کشورها برای بدست آوردن مقام اول رقابت تنگاتنگی داشتند که با یاری خداوند توانا طرح اینجانب در زمینه نفت حائز رتبه اول گردید. لازم به یادآوری است که اختراع این مخترع در زمینه طراحی مدل شبیه سازی در سنگ مخزن به منظور افزایش بهره‌دهی در چاه‌ها بوده است.مهدی‌زاده دارای چندین ثبت اختراع در سطح بین المللی می‌باشد که
از آن جمله می‌توان به ” طراحی کمربند ایمنی هوشمند خودرو” و “روش جدید برای ازدیاد برداشت از چاه نفت” و “طراحی میکرو پروسسور نفتی” اشاره کرد.وی پیش از این نیز در مسابقات جهانی اختراعات از کشورهای هنگ‌کنگ، چین و آمریکا حائز مدال‌های رنگارنگ شده بود.