سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه وضعیت فعلی مقبره الشعرا مایه آبروریزی شده است از مسئولان امر خواست برای تکمیل عملیات اجرایی مقبره الشعرا همت کنند.
به گزارش جارچی اخبار کریم صادقزاده تبریزی، با اشاره به وضعیت مقبره الشعرا گفت: متاسفانه در سال های اخیر کار ساماندهی و گسترش محوطه این مکان گردشگری از سوی شهرداری منطقه ۱۰ تبریز آغاز شده است، ولی به دلیل کمبود بودجه، روند اجرایی آن از پیشرفت خوبی برخوردار نشده است.
وی با بیان اینکه «مقبره الشعرا»، میراث فرهنگی و ملی کشور بوده و تنها متعلق به تبریز نیست، خاطرنشان کرد: این مکان فرهنگی و گردشگری هر سال بیشترین تعداد گردشگران داخلی و خارجی تبریز را به خود جذب می‌کند.
صادق‌زاده با بیان اینکه متاسفانه وضعیت تاسف بار این پروژه برای تبریز و آذربایجان شرقی مایه آبروریزی شده است گفت: مقبره‌الشعراء تبریز مدفن بیش از ۴۰۰ شاعر و نامی است که طی سالیان همواره مورد توجه گردشگران بوده است، اما در سال‌های اخیر این بنای فرهنگی با شرایط نامناسبی دست و پنجه نرم می‌کند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: طی روزهای گذشته نیز تصاویری از نابسامانی این مقبره در فضای مجازی دست به دست می‌شد که بیش از همه چیز مغفول ماندن این بنای ارزشمند را یادآور شده و داغی سوزان بر دل‌های فرهنگ‌ دوستان این سرزمین می‌گذاشت.
وی افزود: پروژه باز آفرینی مجموعه تاریخی مقبره الشعرا تبریز از سال ۱۳۸۳ شروع شده و قرار بود همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی افتتاح شود، همچنان در حال اجراست.
صادقزاده همچنین خاطرنشان کرد: متولیان توسعه و بازسازی مقبره الشعرای تبریز باید فکری به حال این پروژه که جزوی از افتخارات و شناسنامه ایران الامی و تبریز قهرمان است بکنند چراکه وضعیت موجود فقط مایه شرمساری است و انتقادات گسترده ای را در محافل مختلف بهمراه دارد.
عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز در پایان گفت: بنده به عنوان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر تبریز تا حصول نتیجه و اتمام این پروژه پیگیر موضوع خواهم بود.