سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با همکاری مناطق ۱۰ گانه آمادگی لازم برای ایمن سازی معابر منتهی به مدارس و آموزش ترافیکی به دانش آموزان را دارد.
به گزارش جارچی اخبار مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با اعلام این مطلب گفت: در آستانه بازگشایی مدارس، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز خط کشی و نصب تجهیزات ترافیکی جهت ایمن سازی مسیرهای منتهی به مدارس را در دستور کار خود قرار داده است.
اصغر آدی بیگ ادامه داد: ما این آمادگی را داریم که با همکاری مناطق ۱۰ گانه شهرداری اقدامات لازم در خصوص ایمن سازی معابر منتهی به مدارس را انجام دهیم.
وی همچنین از برگزاری کلاس های آموزش فرهنگ ترافیک برای دانش آموزان مدارس خبر داد و گفت: مدارسی که علاقه مند به شرکت در این کلاس ها باشند، سازمان ترافیک فضاهای مناسبی از جمله سالن حرکت، سالن سرپوشیده آموزش ترافیک مشروطه و پارک ترافیک لاله برای آموزش فرهنگ ترافیک برای داشن آموزان دارد.
وی با اشاره به لزوم توقف خودروهای سرویس مدارس در محل مناسب، گفت: خودروهایی که به عنوان سرویس مدارس فعالیت می کنند، باید در داخل محوطه مدارس توقف کنند تا برای سایر شهروندان و خودروهای عبوری ترافیک ایجاد نشود.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در ادامه به تمهیدات این سازمان برای روزهای آغازین مهر اشاره کرد و افزود: روزهای نخست مهر هر سال و با بازگشایی مدارس، شاهد افزایش میزان ترافیک هستیم و امسال با توجه به این موضوع، با هماهنگی شهردار محترم تبریز، از استانداری درخواست کرده ایم که روزهای اول و دوم مهر، وقت اداری یک ساعت دیرتر شروع شود.
وی ادامه داد: معمولا در روزهای نخست مهر، دانش آموزان توسط اولیا به مدرسه می روند و این موضوع موجب می شود تا حجم خودرویی در شریان های اصلی زیاد باشد. بر این اساس درخواست ما این است که روزهای اول و دوم مهر، وقت اداری یک ساعت دیرتر شروع شود که امیدواریم مورد موافقت استانداری قرار گیرد.