فرماندار اهر گفت: کسب ۳۵ رتبه زیر یکهزار در آزمون ورودی دانشگاه‌ها توسط دانش‌آموزان شهرستان، نشانه تلاش مربیان، معلمان و مجموعه آموزش و پرورش این منطقه و ارتقای سطح آموزش است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، زاهد محمودی روز شنبه در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش اهر با محوریت بازگشایی مدارس با بیان اینکه ضرورت مشارکت حداکثری دستگاه های دولتی شهرستان در جریان بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، بیش از پیش احساس می شود، طرح مهر را طرحی فراسازمانی خواند و مدیریت حدود ۲۵ هزار دانش آموز را نیازمند برنامه ریزی گسترده و تلاش شبانه روزی دانست.
وی برای تمامی دانش آموزان و معلمان در سال جدید آرزوی توفیق در تمامی زمینه ها کرد و بر ضرورت کنترل، نظارت مستمر بر سرویس های مدارس مجوز دار و خط کشی مجدد مسیرهای عابر پیاده رو تا اول مهر با همکاری شهرداری و پلیس راهور تاکید نمود.
وی با بیان اینکه تلاش همه جانبه آموزش و پرورش، بخشداری ها و دهیاری ها برای جلوگیری از افزایش نرخ ترک تحصیل دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: فرهنگ سازی در روستاها و حاشیه شهر برای ادامه تحصیل دانش آموزان و ایجاد زمینه های مناسب برای این کار ضرورت دارد.
محمودی، نظارت جدی بر عملکرد مدیران مدارس، جلب مشارکت های مردمی، بسترسازی برای حضور اولیا در برنامه های مدارس و پیوند خانه و مدرسه در طول سال را خواستار شد.
امام جمعه اهر نیز گفت: وظیفه آموزش و پرورش، مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان از طریق تربیت صحیح و اسلامی نیروی انسانی متخصص و متعهد است و توجه جدی بر تقویت نقش خانواده در مدارس ضرورت دارد.
حجت الاسلام جواد حاجی زاده، تربیت فرزندان با محوریت محبت پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت (ع) را بسیار مهم دانست و افزود: گزارش عملکرد مدیریت آموزش و پرورش و دبیر پروژه مهر ۹۸ برای آغاز سال تحصیلی جدید، نشانه آمادگی کامل این مجموعه است که سایر نهاد ها و ادارات شهرستان نیز باید به این فرایند بپیوندند.
امام جمعه اهر با اشاره به وجود استعدادهای علمی فراوان در منطقه ارسباران گفت: هیچ موفقیتی بدون برنامه ریزی میسر نیست و برنامه ریزی های آموزش و پرورش باید بر اساس سند تحول بنیادین که قانون نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران است، صورت گیرد.
وی ادامه داد: تربیت، هدایت علم در مسیر صحیح خودش است و مدیر خوب مدیری است که در هر شرایطی بتواند با بهره گیری از امکانات موجود نهایت بهره وری را ایجاد کند.
مدیر آموزش و پرورش اهر نیز ضمن تقدیر از میزبانی دبیرستان علامه حلی از ششمین جلسه شورا و روسای ادارات دست اندرکار در بازگشایی مدارس، پروژه مهر را مهمترین اتفاق پیش روی روزهای اخیر عنوان کرده خاطر نشان ساخت: ۹۸ درصد ابلاغ همکاران صادر شده است و در تلاش برای صدور ۱۰۰ درصدی آن هستیم.
قادر رمضان پور با قدردانی از پیگیری‌های نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تاسیس دانشگاه فرهنگیان در شهرستان اهر گفت: شاهد پذیرش دانشجویان از اول مهرماه در رشته آموزش ابتدائی با تعداد ۸۰دانشجو در این مرکز دانشگاهی خواهیم بود.
وی ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته اداره آموزش و پرورش اهر در بین ۳۹منطقه در پروژه مهر رتبه چهارم را کسب کرد و امسال نیز تلاش می کنیم به امید خدا رتبه اول را کسب نمائیم.
وی بیان کرد: یکی از چالش های مجموعه آموزش و پرورش اهر، ساماندهی و تخصیص نیروی انسانی است و می کوشیم در اول مهر، کلاس بدون معلم و معلم بدون کلاس نداشته باشیم.
شهرستان اهر با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال شرق تبریز واقع شده است.