همزمان با روز ملی سینما، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز ، در دیدار با اعضای انجمن سینماگران آذربایجان شرقی راهکارهای تعامل را بررسی کردند.
به گزارش جارچی اخبار، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز ، در این دیدار با تبریک این مناسبت ملی اظهار داشت: سینما یکی از بهترین بسترها، برای انتقال دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی است و این ابزار در دهه‌های گذشته توانسته به این دغدغه پاسخ دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین قدوسی، با بیان اینکه، طرح‌های متعددی برای بالندگی و غنای وضعیت فعلی سینما وجود دارد اظهار داشت: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز آمادگی این را دارد که برای مشارکت و همراهی در این طرح‌ها، حضوری موثر و فعال داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: تلاش برای گنجاندن مفاهیم و موضوعات شهروندی و اصول اخلاقی می‌تواند یکی از زمینه‌های تعامل سازنده باشد و به کسب نتایج موثر در بلندمدت منجر شود.
رییس هیئت مدیره انجمن سینماگران آذربایجان‌شرقی نیز با قدردانی از نگرش موجود در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز نسبت به سینما، اظهار داشت: این انجمن در سال‌های اخیر با برگزاری چند ویژه‌برنامه و جشنواره کوشید به فعالیت‌های سینمایی سامان دهد و خلاقیت‌های جدید این حوزه را شناسایی کند.
یونس مقدم، افزود: جشنواره فیلم تبریز، دو دوره برگزار شد و توانست به نتایج موثری دست یابد.
وی ادامه داد: همچنین جشنواره فیلمنامه نویسی نیز در دست برگزاری است که در صورت برگزاری، می توان به گنجینه‌ای از فیلمنامه ها با موضوعات مختلف رسید.