دبیرخانه سازمان‌های مردم‌نهاد استانداری آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه‌ای زمان برگزاری اولین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت استان و شرایط شرکت در این انتخابات را اعلام کرد.
به گزارش جارچی اخبار در این اطلاعیه با اشاره به ماده ۶ تصویب‌نامه هیات وزیران در خصوص آئین‌نامه اجرایی تاسیس و فعالیت سازمان‌های مردم‌نهادآمده است:اولین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت استان آذربایجان شرقی، روز چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ رأس ساعت ۱۱ قبل از ظهر در محل استانداری برگزار خواهد شد.
در این اطلاعیه از نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد دارای پروانه فعالیت از استانداری آذربایجان شرقی، خواسته شده است از اول مهرماه لغایت ۲۷ آبان ماه جاری برای ثبت‌نام و دریافت کارت ورود به جلسه انتخابات اقدام کنند.
در این اطلاعیه همچنین با اشاره به اینکه سازمان‌هایی که متقاضی معرفی نامزد جهت تصدی سمت “نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در شورای توسعه و حمایت” هستند ، می بایست از اول مهر لغایت ششم مهرماه نسبت به این امر اقدام کنند، مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام و دریافت کارت ورود به جلسه انتخابات و همچنین معرفی نامزد انتخابات به شرح زیر اعلام شده است تصویر پروانه فعالیت صادر شده از سوی استانداری، تصویر آخرین آگهی روزنامه رسمی کشور مبنی بر ثبت تغییرات هیأت‌مدیره سازمان مردم‌نهاد،. اصل صورتجلسه هیأت‌مدیره سازمان مردم‌نهاد مبنی بر معرفی نماینده تام‌الاختیار جهت شرکت در انتخابات (ممهور به مهر سازمان مردم نهاد)،. یک قطعه عکس ۴×۳ برای نماینده،. تصویر صفحه اول شناسنامه، تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت و تکمیل فرم ثبت نام برای نامزدهای انتخابات.
بر اساس این اطلاعیه * هر سازمان مردم‌نهاد صرفاً می‌تواند یک نماینده معرفی کند و حضور نماینده جهت ثبت‌نام و دریافت کارت ورود به جلسه الزامی بوده و همچنین* محل ثبت‌نام: دبیر خانه سازمان‌های مردم‌نهاد مستقر در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی اعلام شده است.