معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از تشکیل ستاد مهر در تمامی شهرستان های استان برای استقبال از دانش آموزان در آغاز سالتحصیلی جدید خبر داد
به گزارش جارچی اخبار ،جواد رحمتی در جلسه ویژه شورای ترافیک و کمیسیون ایمنی و کمیته ایمنی درون شهری استان، با تأکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس افزود: با توجه به افزایش ترافیک خیابان‌های اصلی در آغازین روزهای بازگشایی مدارس، فرهنگ سازی برای افزایش استفاده از وسائط نقلیه عمومی، امری ضروری است.
وی با تاکید بر اتخاذ تدابیر مناسب برای پرهیز از تداخل زمانی آغاز فعالیت مدارس و ادارات در چند هفته نخست سال تحصیلی جدید نیز گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی اگر برنامه‌ای در این زمینه داشته باشد در اسرع وقت، اعلام و اقدامات لازم برای اطلاع رسانی مناسب را انجام دهد.
وی سرویس مدارس را از جمله بحث های جدی در این ارتباط خواند و گفت: این موضوع باید مورد توجه دستگاه های مسئول قرار گرفته و از ایاب و ذهاب دانش آموزان توسط افراد فاقد صلاحیت، جلوگیری شده و با فعالان غیرمجاز در این بخش نیز برخورد قانونی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین در همین راستا از خانواده ها خواست که حتی الامکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و برای فرهنگ سازی هرچه بیشتر در جامعه و همچنین آموزش فرزندان خود تلاش نمایند.
یوسفی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز نیز در این جلسه با تاکید بر رعایت مسائل ایمنی و حذف مشاغل مزاحم در حریم مدارس گفت: خوشبختانه بحث ایمن سازی حرایم مدارس از ماه های گذشته آغاز شده و این روند همچنان ادامه دارد.
وی از ثبت نام ۸۳۴ نفر و ۵۰ شرکت در سایت جامع طراحی شده توسط سازمان شهرداری های و دهیاری ها از استان خبر داد و ادامه داد: تا به امروز، ۲۵ شرکت فعال در زمینه سرویس مدارس، تایید صلاحیت و یک مورد رد صلاحیت شده اند و بررسی صلاحیت ۲۴ شرکت دیگر ادامه دارد.
وی همچنین ابراز کرد: استفاده از اتوبوس و مترو در روز اول مهر ماه سالجاری برای دانش آموزان رایگان است.
سرهنگ منفرد، رییس پلیس راهور استان نیز به ارائه آماری از آخرین وضعیت تصادفات رانندگی در استان و اقدامات انجام شده توسط پلیس راهور در این زمینه پرداخت.