سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران با حضور اساتید و کارشناسان این حوزه از سرتاسر کشور در تالار وحدت دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.
این کنفرانس با همکاری انجمن هیدرولوژی ایران و با هدف ارائه آخرین یافته‌های علمی، تعامل اساتید و مسئولان اجرایی، محققان، کارشناسان و دانشجویان این عرصه طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ شهریور ماه سال جاری در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.
به گزارش جارچی اخبار به نقل ایسنا، تغییر اقلیم، سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها، هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی، سیستم‌های هشدار سیل و مدیریت ریسک، داده کاوی و سنجش از دور در هیدرولوژی، هیدرولوژی و مدیریت حوزه‌های شهری و هیدرولوژی، محیط زیست و آب‌های غیر متعارف از جمله محورهای اصلی این کنفرانس به شمار می‌آیند.
هیدرولوژی، اقتصاد و حکمرانی آب، هیدرولوژی و حفاظت از منابع آب، شبیه‌ سازی و مدل سازی در هیدرولوژی، آب‌های ژرف، هیدرولوژی و سازه‌های علوم کشاورزی و فرهنگ و اخلاق آب از دیگر محورهای این کنفرانس هستند.
برگزاری مسابقه‌ی نقاشی آب و محیط زیست برای کودکان زیر ۱۳ سال، به عنوان برنامه جانبی سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران ۲۶ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در مرکز نوآوری دانشگاه تبریز، روبروی دانشکده‌ی شیمی تبریز به صورت زنده برگزار می‌شود.
جشنواره دانشجویی “آب و رسانه” نیز با رویکرد زمینه سازی برای تولید محتوای متناسب با محورهای سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران در سطح رسانه‌ها و ارتقای آگاهی عمومی در خصوص آب، به عنوان یکی دیگر از برنامه های جانبی کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران در تبریز برگزار می‌شود.