فرمانده سپاه عاشورا گفت: آنهایی که موضوع بدحجابی و ولنگاری فرهنگی را دنبال می‌کنند و یا نام شهید را حذف می‌کنند، دقیقا پیاده نظام دشمن به صورت آگاهانه و یا ناآگاهانه هستند.
سردار عابدین خرّم امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز در مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز اظهار کرد: خرسندیم که امسال نیز ایام فرارسیدن دفاع مقدس با ایام عاشورای حسینی و پیام‌رسانان کربلا یعنی حضرت زینب (س) مصادف شده است و روایت‌گر کربلا الگوی انقلاب اسلامی برگرفته از عاشورا شد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از فارس وی با بیان اینکه نهضت امام رحمت‌الله نیز تداوم نهضت حسین بن علی (ع) است و افتخار می‌کنیم در قرن بیستم و بیست و یکم از حلقوم مردم نام حسین همچنان برخاسته است، افزود: امروز ملت ایران با تأسی از همان شعار، نام و اهداف، این انقلاب بزرگ را در چهل و یک سالگی شاهد هستیم.
فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: ۳۹ سال از شروع جنگ را پشت سر گذاشته‌ایم؛ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ یادآور روزی است که این ملت انقلاب کرده، تابع ولایت حسینی، علوی، فاطمی و نبوی، انقلابی را به ثمر رساندند که طاغوت را ساقط کرده و شریعت اسلام را در کشور شیعی احیا کرد.
وی تصریح کرد: بدون شک دشمن این انقلاب را برنتابید و با دشمنی، رعب، وحشت، ناامنی، توطئه و ترور خواست تا انقلاب را سرنگون سازد ولی نتوانست.
سردار خرّم توضیح داد: دشمن جنگی با سرکردگی استکبار جهانی به دست رژیم بعثی عراق بر ملت ایران تحمیل کرد و تحمیل این جنگ صرفا یک عملیات نظامی علیه خاک و مرز و بوم نبود بلکه آنها یک هدف بزرگی را در سر می‌پروراند که هدف نهایی منهدم ساختن این نظام و کشور بود.
وی یادآور شد: برنامه دشمن به زعم خودشان قابل اجرا بود و آنها را عملیاتی می‌کرد، چراکه جنگ با یک کشور الهی بود که در مقابل همه شیاطین‌ قرار گرفته بودند.
فرمانده سپاه عاشورا متذکر شد: ۳۱ شهریور ماه برای ما روز سختی بود زیرا وقتی این تهاجم شیطانی صورت گرفت، معلوم بود مردمی که انقلاب کرده‌اند، تسلیم زور نخواهند شد.
وی ادامه داد: دومین روز جنگ، ارتش مقتدر پاسخ آن حمله را داد و حتی شهید حسن باقری پدیده جوان انقلابی در همان روزهای اول جمله‌ای مبنی بر اینکه این جنگ یک جنگ طولانی خواهد بود را گفت در حالیکه برعکس اینکه دشمن معتقد بود در یک هفته در تهران مصاحبه خواهیم کرد.
سردار خرّم ابراز کرد: وقتی مقاومت جانانه اولین روزها در خرمشهر و ۱۷ کیلومتری شهر اهواز را دیدند، تازه متوجه شدند که مردم، جوانان و رهبر این ملت با جانفشانی در برابر خواسته‌های سراسر شیطانی ایستاده‌اند.
وی اذعان کرد: محاسبات دشمن از جنگ بر مبنای تجهیزات بود ولی محاسبات ایمان و اعتقاد و تعصب ملت ایران را مدنظر قرار نداده بودند.
فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه دفاع ما بر مبتنی اصل خدا محوری و لبیک به پیام امام راحل بود، افزود: وقتی اتحاد بین نیروهای مسلح اتفاق افتاد یک پدیده میمون و مبارک اعم از حضور داوطلبانه بسیج (قبل از شکل‌گیری انقلاب امام (ره) مبنای تشکیل بسیج را گذاشته بودند) صورت گرفت.
سردار خرّم، دومین برکت دفاع مقدس را شکل‌گیری شخصیت مردم انقلابی ایران اسلامی برشمرد و گفت: این شخصیت عبارت از تعاون، همکاری، فداکاری، گذشت و هر آنچه به عنوان حسنه برای مسلمان نوشته می‌شود را نشان داد.
وی ادامه داد: عامل بعدی که دفاع مقدس در برهه‌ای حساس ایجاد کرد، عبارت از این بود که جبهه انقلابی تبدیل به جبهه حق علیه جبهه باطل شد.
فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: اگر دفاع مقدس و جنگ نبود زر، زور و تزویر از چهره استکبار پاک نمی‌شد و امکان اینکه دشمن را به دنیا معرفی کنیم، وجود نداشت و این یکی از دستاوردهای دفاع مقدس بود.
وی با تاکید بر اینکه جنگ در واژه ناپسند است ولی وقتی در برابر استکبار باشد به قداست تبدیل می‌شود، اضافه کرد: ما هشت سال جنگیدیم و یک وجب از خاک را به دشمن ندادیم که در طول تاریخ ایران بی‌نظیر است. دشمن به خواسته‌های خود نرسید و در برابر ملت ایران زانو زده و پیروزی برای ایران به ثبت رسید.
این فرمانده نظامی ادامه داد: پیروزی در دفاع مقدس حاصل عزم انقلاب اسلامی، امت اسلامی و رهبری حکیمانه امام راحل است.
فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه هیچ نهاد، دستگاه، نیرو و فردی نمی‌تواند ادعا کند که پیروزی در دفاع مقدس مختص آنهاست، بیان کرد: دفاع در خط مقدم، پشتیبانی از پشت خط، تولید کارآفرین، پیرزنی که همه تخم مرغ‌ها را به خط دفاع ارسال می‌کرد و … باعث شدند تا پیروز شویم.
وی توضیح داد: همانطور که امام خمینی (ره) فرموده‌اند، اسلام سنگرهای کلیدی جنگ را فتح کرده و فراموش نمی‌کنیم که جنگ تمام نشده است و حتی وقتی امام قبولی قطعنامه را اعلام کردند در عین حال که برای رزمندگان تلخ بود ولی امام فرمودند که پدر پیر شما با قلبی پر از خون آن را پذیرفته ولی گمان نکنید که توطئه دشمن پایان یافته بلکه کمربندها را ببندید که این توطئه‌ها ادامه دارد.
سردار خرّم متذکر شد: دشمن بعد از ۲۹ سال از قبول قطعنامه جرأت نمی‌کند تا وارد مبارزه جنگی و فیزیکی علیه ایران شود ولی توطئه‌های متراکم و متعدد علیه کشور را به کار بسته است و جنگ اراده، اقتصادی، فرهنگی، از بین بردن ارزش‌های دینی اسلامی، استحاله فرهنگی، شبیخون فرهنگی و تجاوز در ابعاد مختلف را به راه انداختند ولی روحیه مبارزه‌طلبی مردم و وجود رهبری مقتدر آن توطئه‌ها را خنثی ساخته است.
وی ابراز کرد: ما از جنگ استقبال نمی‌کنیم هرچند در برابر هر فشاری شاید صبر انقلابی داشته باشیم ولی خشم انقلابی را در دل و سینه خود نگه داشته‌ایم.
این فرمانده نظامی گفت: پیروزی در دوران دفاع مقدس بعد از ۲۹ سال که از آن می‌گذرد، یکی از برکات بی‌نظیر بوده و حتی رهبرمان در این باره فرموده‌اند که «ما در برابر دشمن از مقاومت و استقامت خسته نخواهیم شد.»
جهان اسلام رنگ و بوی مقاومت گرفته است
فرمانده سپاه عاشورا تصریح کرد: الان همه منطقه و جهان اسلام رنگ و بوی مقاومت گرفته است و حتی دشمن ائتلاف دولت‌ها و شیاطین را تشکیل می‌دهد ولی این طرف رهبری ائتلاف ملت‌ها و اراده مستحکم دل‌ها و قلوب مومنین را شکل می‌دهد و به همین خاطر است دشمن هفت سال علیه کشورهای محور مقاومت تاخت ولی باز شکست خورد.
فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه جریان داعش یک جریان نبود که بگوییم که یک عده گردهم جمع شده و مسلح شده بودند، افزود: استکبار جهانی نخوابیده است و یک لحظه از توطئه علیه ایران و اسلام و دین خدا غفلت نمی‌کند.
سردار خرّم افزود: دادن امکانات، تجهیزات و اطلاعات دشمن به داعش مزید بر علت بود که ۷۰ درصد یک کشور مسلمان را در اختیار قرار گرفته بودند و کشورهای دیگر را در نوردیدند تا خود را به کشور ایران برساند ولی شکست خوردند.
وی بیان کرد: دشمن نمی‌داند با انصارالله، حزب‌الله، حشدالشعبی چه کار باید بکند زیرا این جریان مقاومت شکل گرفته است و شکست دشمن را رقم زده و اضمحلال دشمن را نشان می‌دهد.
فرمانده سپاه عاشورا اظهار کرد: امروز رهبری امر فرمودند در صحنه‌های مبارزات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی باید با همان روحیه جهادی در صحنه حاضر شویم و اگر مسوولان نظام از این فرصت و تجارب در اختیار استفاده کنند قطعاً به فضل الهی در جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهیم بود.
وی ادامه داد: البته ناهنجاری وجود دارد و آنهایی که موضوع بدحجابی و ولنگاری فرهنگی را دنبال می‌کنند و یا نام شهید را حذف می‌کنند، دقیقا پیاده نظام دشمن به صورت آگاهانه و یا ناآگاهانه هستند.
فرمانده سپاه عاشورا ابراز کرد: از قوه قضائیه تشکر می‌کنیم که با فساد سازمان‌ها و دستگاه‌ها مقابله می‌شود چراکه آنها در قاموس انقلاب جا نمی‌شوند.
فرمانده سپاه عاشورا گفت: طبق فتوای رهبری، لحظه‌ای از ارزش‌های انقلاب اسلامی عدول نخواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه دشمن در اثر این مقاومت سردرگم است، گفت: اگر چه عملیات روانی شدیدی به راه انداخته ولی نمی‌داند چه کار کند، ما در پیاده کردن احکام شفاف و زلال دارای برنامه هستیم و به فضل الهی عقلانیت و روحیه عاشورایی را در هم آمیخته و با تدبیر حکیمانه رهبر عزیزمان، سنگرهای پیروزی را یکی پس از دیگری فتح خواهیم کرد.
سردار خرّم متذکر شد: صبر و ظفر دو یار قدیمی هستند که اگر داشته باشیم و عزت خود را محکم کنیم، به امید خدا نصرت بر ما عطا خواهد شد.