مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس گفت: همزمان با آغاز هفته گرامیداشت دفاع‌مقدس، عملیات بیت‌المقدس در پارک شمیم پایداری تبریز بازسازی می‌شود.
به گزارش جارچی اخبار،سردار اصغر عباسقلی‌ زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این رزمایش در چهار مرحله‌ بازسازی و از فردا /یکشنبه/ بعد از نماز مغرب و عشاء تا شب هفتم مهر ماه اجرا می شود.
وی اظهار داشت: در این رزمایش گوشه‌ای از عملیات چهار مرحله‌ای بیت‌المقدس به اجرا در می‌آید که طی آن فتح خرمشهر توسط رزمندگان اسلام محقق شد تا در تاریخ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به یکی از افتخارات ایران اسلامی به شمار رود.
عباسقلی زاده اجرای رزمایش فوق را یکی از برنامه های جنبی برپایی نمایشگاه فرهنگی رزمی هفته دفاع مقدس آذربایجان شرقی اعلام و اضافه کرد: این نمایشگاه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۲۱ برای بازدید علاقمندان دایر است.
وی از عموم شهروندان درخواست کرد با حضور در نمایشگاه هفته دفاع مقدس ضمن آشنایی با دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس، از برنامه‌های مختلف و متنوع در نظر گرفته شده، استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، عملیات بیت المقدس در ۳۰ دقیقه بامداد روز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ با رمز یا علی ابن ابیطالب در چهار مرحله آغاز و روز سوم خرداد با فتح خرمشهر به پایان رسید.
در این عملیات لشکر ۳ زرهی و لشکرهای ۱۱ و ۱۵ پیاده ارتش بعثی به میزان ۸۰ درصد، لشکرهای ۹ و ۱۰ زرهی ۵۰ درصد، لشکر ۷ پیاده ۴۰ درصد، لشکر ۵ مکانیزه و لشکرهای ۶ و ۱۲ زرهی به میزان ۲۰ درصد از بین رفت.
اسارت ۱۹ هزار نفر از ارتش بعث عراق یکی از دستاوردهای مهم عملیات بیت المقدس بود.