رضا جعفرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: هنوز برخی شرکت‌های هواپیمایی موفق به دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی برای پروازهای اربعین نشده اند.

وی افزود: بلیت‌های اربعین از طرف برخی شرکت‌هایی که مجوز پرواز را دریافت کردند ارائه می‌شود و به تدریج شرکت‌های هواپیمایی دیگری به لیست دفاتر مجاز فروش بلیت اربعین اضافه خواهند شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور ادامه داد: برخی شرکت‌ها که مجوز سازمان هواپیمایی را دریافت کردند در حال هماهنگی با فرودگاه‌های مقصد (فرودگاه‌های نجف و بغداد) برای انجام پروازها هستند که بعد از برنامه‌ریزی و تعیین ساعات پرواز فروش بلیت اربعین را شروع می‌کنند.

فرصت سوزی برخی ایرلاین‌ها برای فروش بلیت اربعین

هر چند که سازمان هواپیمایی تاکنون مجوز بیش از ٧٠٠ پرواز اربعین را صادر کرده است، اما به دلیل مشکلات برخی شرکت‌های هواپیمایی همچون بدهی به فرودگاه‌های نجف و بغداد فروش بلیت‌های اربعین هنوز از سوی شرکت‌هایی که مجوز دارند رسما شروع نشده است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از HDVKH: شرکت‌های هواپیمایی فرصت کمی دارند تا با حل مشکلات احتمالی خود با فرودگاه‌های عراق به دفاتر مجاز فروش بلیت هواپیما اضافه شده و تا قبل از بیستم مهر بلیت‌های اربعین را در معرض فروش بگذارند.
در همین راستا «جعفرزاده» گفت: به دلیل فروش تدریجی بلیت هواپیما برای اربعین امسال، مردم فکر می‌کنند بلیت تمام شده است این در حالی است که هنوز بسیاری از شرکت‌ها فروش را آغاز نکرده اند.

وی ادامه داد: مسافرانی که برای اربعین امسال سفر هوایی را انتخاب می‌کنند نگران خرید بلیت هواپیما نباشند چرا که فروش بلیت از طریق دفاتر مجاز و با حضور تدریجی شرکت‌های مختلف هواپیمایی انجام می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد که شرکت‌های هواپیمایی باید بر نحوه توزیع بلیت نظارت داشته باشند تا برای تاریخ ٢٠ تا ٣٠ مهر بلیت‌ها با نرخ‌های مصوب اعلام شده به فروش برسد.

به گفته جعفرزاده در چند روز آینده سازمان هواپیمایی به دو شرکت دیگر نیز مجوز پرواز اربعین خواهد داد و بدین ترتیب تعداد شرکت‌های هواپیمایی که موفق به حضور در مراسم اربعین امسال می‌شوند افزایش خواهد یافت.