قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (دوشنبه) به سه میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسیده (۵۰۰۰ تومان بیشتر از دیروز) و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با تغییری نه چندان محسوس نسبت به دیروز ۴۰۵ هزار و ۱۴۱ تومان قیمت دارد.

امروز اما سکه طرح قدیم با قیمتی معادل سه میلیون و ۹۵۵ هزار تومان (۵۰۰۰ تومان کمتر از دیروز) داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه به دو میلیون و ۲۰ هزار تومان (۲۰ هزار تومان کمتر از دیروز) و یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان (۱۰ هزار تومان کمتر از دیروز) و سکه گرمی ۸۴۰ هزار تومان (۱۰ هزار تومان کمتر از دیروز) است.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۴۹۶ دلار (افزایش هفت دلاری) رسیده است.

کاهش قیمت‌ها در بازار ارز

از سوی دیگر قیمت ارز نسبت به روز گذشته کاهش یافته و ثبات کامل بر بازار ارز حاکم است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایسنا: بازار ارز این روزها به ثبات رسیده و بر همین اساس بانک‌ها امروز (۲۱ مهرماه) با اندکی افزایش هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۲۷۵ تومان (۵۲ تومان کمتر از دیروز) و هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۴۶۲ تومان (۲۸ تومان کمتر از دیروز) می‌خرند.

قیمت خرید هر پوند انگلیس در بانک‌ها نیز ۱۳ هزار و ۹۱۰ تومان (۵۲ تومان کمتر از دیروز) است.

قیمت ارز مسافرتی نیز در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها همانند دیروز ۱۲ هزار و ۶۵۲ تومان (۳۲ تومان کمتر از دیروز) اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۳ هزار تومان می‌رسد.

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نیز قیمت خرید دلار را همانند دیروز ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان (۵۰ تومان کمتر از دیروز) و قیمت فروش آن را ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان (۵۰ تومان کمتر از دیروز) اعلام کردند.

این صرافی‌ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان (۵۰ تومان کمتر از دیروز) می‌خرند و ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان (۵۰ تومان کمتر از دیروز) می‌فروشند.