محمدرضا امیرکمالی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: براساس تبصره مزبور به وزارت راه و شهرسازی اجازه می دهد تا به میزان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل منابع داخلی ویا تهاتر اراضی واملاک متعلق به خود را به فروش رسانده و ۳۵درصد از منابع حاصل از این فروش را به تکمیل طرح های آب و برق رسانی و فاضلاب اختصاص داده شود.

وی ضمن تایید تصویب آئین نامه اجرایی تبصره مزبور، خاطرنشان ساخت: ۳۵ درصد این منابع ، مبلغی حدود ۵۲۵ میلیارد تومان است که برای جذب آن پیگیری لازم در دست انجام است تا بتوان معضل ارائه خدمات موقت یا اولیه را انجام داده و درضمن نیم نگاهی به ایجاد تاسیسات بلند مدت در آینده داشت.
امیرکمالی اضافه کرد: برای آنکه بتوان خدمات پایدار در بخش آب و فاضلاب به مجموعه یک میلیون و ۱۴۶ هزار واحد مسکونی غیر خود مالک مسکن مهر در کل کشور ارائه داد، در دو بخش آب و فاضلاب و نیز برق نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع به قیمت روز فعلی نیازاست که بایستی تامین شود.

به گفته وی، دولت دوازدهم امسال با وجود دشواری منابع مالی و تامین آن برای پروژه ها، ۲.۴ برابر سال قبل منابع اعتباری برای تکمیل زیرساخت ها اختصاص داده که رقمی معادل ۲۴۰ میلیارد تومان است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا: وی افزود: امسال در مجموع حدود ۷۶۵ میلیارد تومان توسط دولت و همچنین مصوبه های مربوط به وزارت راه و شهرسازی تامین می شود و امید است با تخصیص این منابع بتوان گام بزرگی در راه تامین پایدار آب و برق و فاضلاب مسکن مهر برداشت.

امیرکمالی خاطر نشان کرد: انتظار می رود دولت این تبصره ۸ را در قالب بودجه سال آینده هم بتواند تداوم دهد و یک سهم قابل توجهی مازاد بر ۳۵ درصد برای وزارت نیرو اختصاص دهد، زیرا هرچقدر زمان طولانی شود قیمت ها بالاتر می رود و این به زیان کشور است.

این مقام مسئول گفت: امسال برای اجرای پروژه های زیرساختی مسکن مهر، سال خوبی است و برنامه ریزی در کل استان ها انجام شده و شرکت ها در حال اجرای طرح های مربوطه هستند.

به اعتقاد امیر کمالی، این تبصره ابتکار ارزنده‌ای بود که دولت انجام داد، زیرا از محل فروش زمین های موجود در پروژه ها درهمان شهرهایی که پروژه در دست اجراست، استفاده خواهد شد و چنانچه این منابع مالی برای سال آینده تداوم یابد، بسیار کارساز است، در حالی که سال پایانی مسکن مهر امسال اعلام شده و قرار است واحد ها تحویل شوند.

وی اضافه کرد: می توان وعده داد تابه سرعت تمام واحد های مسکن مهر برای ۲ سال آینده از خدمات آب و فاضلاب و برق پایداربهره مند شوند.