سعید شریفی روز چهارشنبه اظهار داشت: طی ۶ ماه ابتدایی سال جاری در استان ایلام یک میلیون و ۲۴ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۶۲۴ میلیون دلار از استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی ۱۳ درصد و از لحاظ وزنی ۳۱ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: مهمترین اقلام صادراتی استان ایلام شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، محصولات صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

معاون سازمان صمت ایلام یادآور شد: سال گذشته در این بازه زمانی ۷۸۴ هزار تن کالا به ارزش ۵۵۲ میلیون دلار به کشور عراق از طریق مرز بین المللی مهران صادر شد.

شریفی اضافه کرد: صادرات و واردات کالا از طریق بازارچه‌های مرزی کشور راهکاری برای کم کردن فاصله مناطق محروم از برخوردار است تا با کمک آن زمینه‌های اشتغال را در این مناطق فراهم آورد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل ازایرنا: وی تاکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن و صادر کنندگان خط شکن این عرصه هستند و دولت تمام توان خود را برای حمایت از این قشر و رفع دغدغه های آنها بکار گرفته است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت:افزایش صادرات غیرنفتی نشانگر اقتصاد سالم و پویاست که به منزله توانمندی و ظرفیت بالفعل کشور برای ایجاد درآمد پایدار است، هر چه صادرات غیرنفتی افزایش پیدا کند فرصت حضور در بازارهای جهانی هم گسترده‌ تر خواهد شد که نتیجه اساسی این امر هم شکوفایی اقتصاد کشور و استفاده از درآمد های آن است.