سید اسماعیل موسوی روز دوشنبه افزود: نامزدها از ۱۰ تا ۱۶ آذر با حضور در سه جایگاه و با در دست داشتن مدارک لازم می توانند ثبت نام کنند.

وی ۲۰۸ فرمانداری حوزه انتخابیه را یکی از این سه جایگاه عنوان و تصریح کرد: فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه همان محل اصلی ثبت نام داوطلبان است.

موسوی جایگاه دوم را ستاد ثبت نام در وزارت کشور برشمرد و گفت: نامزدها در صورتی که در حوزه انتخابیه خود ثبت نام نکرده اند، می توانند در وزارت کشور ثبت نام کنند ؛ وزارت کشور ثبت نام نامزدها را انجام و مدارک آنان را به فرمانداری حوزه انتخابیه تحویل می دهند.

وی ، جایگاه سوم برای ثبت نام نامزدها را وزارتخانه ها و نمایندگی های سیاسی وزارت امور خارجه عنوان کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه استعلام از مراجع چهارگانه همزمان با آغاز ثبت نام نامزدها انجام می شود، گفت: مراجع چهارگانه تا ۲۷ آذر فرصت دارند مراتب رد صلاحیت در هیات های اجرایی را در صورت رد صلاحیت هر یک از نامزدها را به آنان اعلام کنند و نامزدهایی که صلاحیت شان احراز نشده است ظرف ۴ روز فرصت شکایت دارند.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, موسوی درباره برگزاری هشتمین دوره آموزشی در مشهد مقدس گفت: دوشنبه و سه شنبه هفته آینده ۱۳ و ۱۴ آبان هشتمین دوره آموزشی با حضور فرمانداران و بخشداران استان های لرستان، ایلام، مرکزی، فارس، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه انجام می شود.

به گفته وی، ۷ دوره قبلا برگزار شد و دو دوره باقیمانده تا آخر آبان برگزار خواهد شد.