بهلول سلمانی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه این کنفرانس یکی از مهم ترین رویدادهای علمی پژوهشی کشور است، اظهار کرد، کنفرانس بین المللی افق‌های نو در مطالعات زبانی به صورت مشترک با انجمن بین المللی اساتید زبان و ادبیات انگلیسی که دارای مجوز از وزارت علوم هستند و همچنین اعضای هیئت مدیره آنها که از چهره های سرشناس دانشگاه‌های کشور هستند در واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این کنفرانس مهم علمی را ایجاد فضایی جهت تبادل علمی پژوهشی بین اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست و گفت: در این کنفرانس آخرین یافته های علمی و پژوهشی در حوزه مطالعات زبانی در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.

وی اعلام کرد: در مجموع بیش از هزار و ۲۰۰ مقاله از سراسر کشور و چند کشور خارجی به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که در مرحله نخست داوری، تعداد ۸۵۰ مقاله به مرحله بعدی راه یافت و پس از دواری مجدد نیز تعداد ۵۸۰ مقاله به عنوان مقالات نهایی انتخاب شد که ۳۰۰ مقاله برای ارائه شفاهی در سالن‌های اصلی و موازی خواهد بود و مابقی به صورت پوستر نمایش داده می شود.

دبیر علمی کنفرانس ادامه داد: رونمایی از کتاب پرفسور عزب دفتری، استاد تمام رشته زبان و ادبیات انگلیسی و از چهره های ماندگار زبان کشور که در دانشگاه تبریز حضور دارند از دیگر برنامه های این رویداد مهم علمی است.

سلمانی با اشاره به حضور اساتید و شرکت کنندگانی از کشورهای استرالیا، کانادا، قبرس، ترکیه، مالزی، نیوزیلند و سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی در این کنفرانس، گفت: این اساتید یا به صورت حضوری و یا غیر حضوری و اینترنتی به ارائه مقاله خواهند پرداخت.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, وی اعلام کرد: کنفرانس بین المللی افق‌های نو در مطالعات زبانی در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ آبان ماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار می شود که یک روز اختصاص به کارگاه‌های تخصصی دارد.