«علی ربوبی» روز دوشنبه در کارگروه منطقه‌ای مسکن خانواده‌های ۲ معلول در اراک افزود: تاکنون ۶ هزار و ۸۰۰ واحد برای این خانواده‌ها تامین و به آنان تحویل شده است.
وی اظهارداشت: ساخت این واحدها از سال ۹۴ در تفاهم‌نامه بین سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، سازمان ملی مسکن و انجمن خیران مسکن ساز کلید زده شده است.
دبیر ستاد مسکن سازمان بهزیستی گفت: بیناد مستضعفان تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای ساخت واحدهای مسکونی ویژه خانواده های ۲ معلول تامین کرده است.

ربوبی افزود: برای ساخت این واحدها ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بهره کم و ۱۰۰میلیون ریال کمک بلاعوض به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: علاوه بر تسهیلات، این واحدها از خدمات فنی و مهندسی بنیاد مسکن نیز بهره‌مند می‌شوند.
وی اظهارداشت: همچنین ساخت پنج هزار واحد مسکونی در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر توسط بسیج سازندگی آغاز شده که ۶۰۰ واحد آن ساخته شده است.
دبیر ستاد مسکن بهزیستی کشور گفت: پنج هزار و ۲۰۰ واحد نیز در مناطق روستایی و سخت‌گذر با همکاری سپاه پاسداران در تابستان امسال آغاز شده است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, ربوبی افزود: وضعیت مشارکت خیران در استان مرکزی مطلوب است و استان کمتر برای دریافت اعتبار از سازمان درخواست کمک دارد و این مهم نشانه توجه خیران در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور نیز گفت: ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی ویژه خانواده‌های با ۲ عضو معلول توسط این مجموعه عملیاتی شده است.

«کیومرث سلکی» افزود: وضعیت این خانواده‌ها به گونه‌ای است که نیازمند حمایت هستند و باید از مشارکت خیران و افراد نوع‌دوست به منظور تامین سرپناه به عنوان نیاز اولیه استفاده شود.

وی اظهار داشت: خیران ۴۰ هزار واحد مسکونی در سال‌های گذشته برای خانوارهای بی بضاعت تامین کرده‌اند و لازم است انجمن خیران مسکن ساز در استان‌ها در راستای تامین خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر تقویت شود و نباید این مهم مورد غفلت قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز گفت: ۲ هزار و ۱۹۳ واحد مسکونی از ابتدای آغاز نهضت ساخت مسکن ویژه مددجویان در این استان واگذار شده است.

«زهرا امینی: افزود: ۱۵۰ واحد از این تعداد در سال گذشته و امسال به متقاضیان تحویل شده است.

وی اظهار داشت: ۵۲۰ واحد مسکونی مددجویان در شهر مهاجران اراک سال ۹۴ آغاز و در سال جاری به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: ۲۲ واحد نیز در شهر امیرکبیر برای خانواده‌های با ۲ عضو معلول جانمایی شده است.

امینی افزود: ۱۹۵ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی استان در سیل اخیر دچار آسیب شدند که ۶ واحد نوسازی و تحویل شده و بقیه در مراحل معرفی به بانک و انعقاد قرارداد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی نیز گفت: برای ۴ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در سال جاری تسهیلات ساخت تصویب شده است.

«محمدرضا رضافرح» افزود: چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ چهار درصد در اختیار آسیب دیدگان سیل قرار گرفت.

وی اظهار داشت: یک هزار و ۶۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض نیز امسال در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

این کارگروه با حضور استان‌های اصفهان، قم، چهار محال و بختیاری و مرکزی برگزار شد.

۶۵ هزار توانجو در استان مرکزی از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.