ارسلان زارع در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با اشاره به اینکه طی شش ماه نخست سال ، سه طرح با ۴۰۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در گیلان مصوب شده ، افزود: از مدیران دستگاه‌ها انتظار دارم زمان صدور مجوزها، موافقت‌های اصولی و پاسخ استعلام‌ها را به حداقل ممکن برسانند.

وی با اشاره به اینکه شرایط سخت و دشوار اقتصادی کشورمان، مردم، سرمایه‌گذاری و اشتغال را تحت تأثیر قرار داده ، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری به عنوان یک مولفه مهم اقتصادی در رونق تولید، اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری اثرگذار است.

استاندار گیلان به نقش اثرگذار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اسناد بالادستی به ویژه قانون برنامه ششم توسعه اشاره و خاطرنشان کرد: سهم ۲۵.۳ درصدی سرمایه گذاری خارجی در تأمین منابع مالی رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه تا سال ۱۴۰۰ موید این امر است.

زارع با بیان اینکه گیلان در بخش سرمایه‌گذاری جزو استان‌های پیشرو و خوب در سطح کشور است، اظهار داشت: ورود سرمایه‌گذاران به استان گیلان فارغ از تمهیدات موثر دولت نشانگر تلاش بسیاری از گیلانیان و فعالان اقتصادی چه در داخل و خارج است که دل در گرو توسعه کشور و استان خود دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بسیاری از فعالان اقتصادی دنیا به وجود امنیت سرمایه‌گذاری در ایران اطمینان دارند، افزود: امنیت یکی از مهمترین مولفه‌های اولویت‌دار و تأثیرگذار برای سرمایه‌گذاران است که طی دهه نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی فارغ از هشت ساله دفاع مقدس همواره امنیت و ثبات در کشور ما به صورت مستمر وجود داشته و دارد.

وی با اشاره به اینکه برخی فراز و نشیب‌های اقتصادی و یا ضوابط و مقررات در صدور مجوزها ممکن است برخی از سرمایه‌گذاران را آزرده خاطر کرده باشد، گفت: باید تلاش شود تا زمینه مشارکت بیشتر سرمایه‌گذاران را با تسهیل امور فراهم کنیم.

زارع فلسفه تاسیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری را شناسایی ظرفیت‌های مختلف در تمامی بخش ها عنوان و تصریح کرد: پس از شناسایی ظرفیت‌ها باید با تهیه بسته ها و اولویت‌بندی آنها علاوه بر حل مشکل سرمایه‌گذاران، میزان اشتغال، افزایش سهم در تولید ناخالص ملی و ثبات اقتصادی را نیز مشخص کنیم.

وی با تاکید بر فعال کردن پنجره واحد برای سرمایه‌گذاری و عملیاتی کردن آن در جهت پیشرفت جذب سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد: باید ضمن به روزرسانی شناسایی ظرفیت‌ها نسبت به عرضه آن به متقاضیان داخلی و خارجی با ابزارهای مختلف به ویژه در بستر فضای مجازی و اینترنتی و دعوت از آنان اقدام کنیم.

زارع با تاکید بر ضرورت عزم جدی عمومی در میان مدیران و نیز همراهی مردم در افزایش میزان ورود سرمایه‌گذاران تصریح کرد: در چارچوب قوانین و ضوابط باید از سرمایه‌گذاران حمایت و شرایط را برای آنان بیش از گذشته تسهیل کنیم.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, وی با بیان اینکه برای حمایت از سرمایه‌گذاران از هر ظرفیتی استفاده می‌کنیم، افزود: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای رونق اقتصادی در جهت ناکارآمدی توطئه‌های دشمنان تاکید دارند؛ از مدیران دستگاه‌ها انتظار دارم بیشترین وقت را برای سرمایه‌گذاران بگذارند و زمان صدور مجوزها، موافقت‌های اصولی و پاسخ استعلام‌ها را به حداقل ممکن برسانند.

رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تصریح کرد: مدیران برای حل مشکل سرمایه گذاران باید آستین بالا بزنند و احتمال شایعات و گمانه زنی ها نباید در اراده آنان برای خدمات رسانی به سرمایه گذاران خللی وارد کند.

وی گفت: ظرفیت‌های خوبی در کنار نعمت‌های خدادادی همچون منطقه آزاد انزلی در استان گیلان وجود دارد که می‌تواند شرایط بهتری را برای سرمایه‌گذاران با جذابیت‌های مختلف رقم بزند.