سرهنگ رضا عزیزی با بیان اینکه این سانحه نزدیک سیلوی گندم جاده همدان رخ داد افزود: راننده جوان با سوار کردن سه نفر از دوستان خود در روستای گل‌تپه و گوزل ابدال اقدام به همراهی کاروان عروسی کردند.

وی بیان کرد: رانندگی با سرعت غیرمجاز، لایی کشیدن و ویراژ موجب قرار گرفتن خودروی سواری ۴۰۵ در مسیر خودروی عبوری شده و تصادف رخ به رخ بین این خودرو و نیسان باری رخ می‌دهد.

رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: این وسیله نقلیه به طور کامل در مسیر تردد خودروهای مقابل قرار گرفته به گونه‌ای که وانت نیسان با قسمت شاگرد و سمت راست سواری پژو برخورد کرد.

سرهنگ عزیزی اضافه کرد: تردد با سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ عامل بروز این سانحه بوده است و با بررسی خودروی سواری پژو مشخص شد که کیلومتر سرعت بر روی ۱۲۰ قفل کرده است.

وی بیان کرد: هیچیک از چهار سرنشین سواری پژو ۴۰۵ از کمربند ایمنی استفاده نکرده بودند و هنگام تصادف از شیشه جلو خودرو به بیرون پرت شدند.

رییس پلیس راه همدان گفت: مسیر روبروی سیلو در همدان مستقیم و بدون نقص فنی بوده همچنین دارای ۲ شانه خاکی مناسب به عرض هشت متر است و یک شیب ملایمی در این جاده وجود دارد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, سرهنگ عزیزی افزود: راننده خودروی نیسان با سرعت کم تردد و از کمربندی ایمنی استفاده کرده است و در این سانحه مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

وی از والدین خواست نظارت بیشتری بر روی فرزندان داشته باشند و از خرید و در اختیار گذاشتن وسیله نقلیه به فرزندان بدون گواهینامه و مهارت رانندگی پرهیز کنند.

۲۶۰ تن در ۲۰۰ فقره سانحه رانندگی هفت ماهه امسال جان باختند که این آمار در مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۲۲ تن در ۲۰۰ فقره سانحه رانندگی بود.

میزان سوانح از نظر تعداد رشد نداشته اما شمار جانباختگان ۱۷ درصد نسبت به هفت ماهه سال گذشته افزایش داشته است.