به گزارش جارچی اخبار ،محمد رضا شاهپسند در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی که با حضور مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی، فرماندار و معین های اقتصادی  و دیگر اعضای کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال و سرمایه گذاری در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد اظهار کرد: در حوزه اقتصادی اگر بتوانیم مشکلی را حل کنیم در دیگر حوزه ها نیز مشکلات ما کمتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی یک هم افزایی بین ارکان نظام در سطح استان ایجاد شده است افزود: با روند پیش رو در اجرای این طرح مسائل و مشکلات اجتماعی نیز مرتفع خواهد شد.

مدیر کل جذب و سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه از میان هزار طرح در سطح استان که در حال حاضر توسط بخش های خصوصی و مردمی در دست ساخت می باشد بزدوی با بررسی های لازم از جمله اهلیت فرد ، انجام کار و رزومه کار و نیز میزان سرمایه گذاری و اشتغال تعداد ۲۰۰ طرح شناسایی و معرفی خواهد شد.

شاهپسند با تاکید بر اینکه مثلث اقتصادی راه گشای فعالیتهای اقتصادی در استان خراسان رضوی می باشد گفت: بر اساس تبصره ۱۹ کلیه طرح های نیمه تمام دولتی به افرادی که بتوانند سرمایه گذاری و طرح و را به اتمام برسانند واگذار می شود.

وی انعقاد تفاهم نامه با دستگاههای مختلف را به منظور روان سازی و تسهیل امور مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا ۸ فرایند را که سرمایه گذاران در مسیر اخذ مجوز های خود با مشکل مواجه بودند را تسهیل و اصلاح  کرده ایم.

مدیر کل جذب و سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: احصای فرایند های اصلاح موانع سر راه موجب شده است زمان بررسی طرح ها کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به پیشنهاد فرماندار خلیل آباد در خصوص تفویض اختیار بیشتر به شهرستانها گفت: با سپردن امور کاری به دست مسئولان شهرستانی و تفویض اختیار بیشتر موافق هستم.

دکتر شاهپسند از فرمانداران سه شهرستان کاشمر، خلیل آباد و بردسکن خواست بزودی البوم فرصت های سرمایه گذاری را در این شهرستانها تهیه و به استان اعلام کنند.

مدیر کل جذب و سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی با اشاره به اولویت استان در بحث پایداری اشتغال گفت: یکی از اولویت های ما در ایجاد اشتغال، اشتغال پایدار می باشد لذا تاکید می شود فرمانداران و دستگاههای ذیربط  روی اشتغال پایدار خود را متمرکز نمایند.

وی با ذکر این مطلب که نباید سرمایه گذاری از شهرستان خارج شود افزود: اخیر در مرکز استان سرمایه گذاری که قصد خروج سرمایه خود را به جهت یکسری موانع ، با بر طرف کردن مشکلات او ۳۰۰ میلیارد تومان در استان ماند.

وی از تفاهم نامه ها و معین های اقتصادی شهرستان خلیل آباد و اضلاع مثلث اقتصادی در این شهرستان به نیکی یاد کرد و گفت: آینده روشنی را در این شهرستان می تواند دید.