مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات و کمک بلاعوض به ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی تخصیص یافت.
مجید جودی، روز دوشنبه پس از بازدید از مناطق زلزله زده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس مصوبه دولت حدود ۲ هزار میلیارد ریال وام و یک هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض برای بازسازی واحدهای آسیب دیده مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تخصیص می‌یابد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، وی اشاره به بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان های سراب و میانه، اظهار داشت: ارزیابی‌های مناطق زلزله‌زده در روزهای گذشته نشان می دهد ۳ هزار واحد مسکونی روستایی باید بازسازی و یک هزار و ۵۰۰ واحد نیز باید تعمیر شود.
مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال وام، ۱۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال کمک معیشتی تعلق می‌گیرد که در مجموع هر خانوار زلزله‌زده ۷۰۰ میلیون ریال وام و کمک بلاعوض دریافت می کند.
جودی، با بیان اینکه آواربرداری از روستاهای زلزله زده آذربایجان شرقی در حال انجام و بازگشایی معابر روستایی نیز انجام شده است، ادامه داد: برای واحدهایی که ۱۰۰ درصد تخریب شده اند، کمک اجاره ۱۰۰ میلیون ریالی به هر خانوار داده می شود.
وی یادآوری کرد: در زمان کنونی مردم مناطق زلزله زده در چادر اسکان یافته‌اند و از فردا اسکان آن ها از چادر به مناطق امن‌تر آغاز و تمهیدات در این خصوص شروع می شود.
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ حوالی شهر ترک از توابع شهرستان میانه در آذربایجان شرقی را لرزاند.