به گزارش جارچی اخبار و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، در راستای تحقق رونق تولید و و اشتغال افراد جویای کار، طرح آموزش دوگانه در صنعت نماچینی آجر پیاده سازی می گردد.

در این خصوص نشستی با حضور آرش اخوان طبسی مدیر کل استان، رضا چینی مدیرعامل گروه کارخانجات آجر نماچین اصفهان، بابک کرباسیون مدیر داخلی کارخانه، حسین مصلی نژاد رییس اداره مؤسسات کارآموزی آزاد و مشارکت های مردمی استان و محمود اشراقی مسئول مسابقات ملی مهارت استان صورت پذیرفت.

در این نشست رضا چینی مدیرعامل گروه کارخانجات آجر نماچین اصفهان در خصوص نیاز افراد جامعه به مهارت آموزی و ورود به صنایع، تلفیق مهارت با دانشگاه و خروج فارغ التحصیلان توانمند و دانا برای اشتغال در کسب و کارهای مورد نیاز جامعه و … مباحثی را عنوان نمود.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: جهت افزایش اثربخشی آموزش های مهارتی، برای نیروهای جدید و افراد جویای کار و رونق تولید در کشور، سیستم نظام آموزش دوگانه (۳۰ درصد در کارگاههای آموزشی و ۷۰ درصد در محیط واقعی کار) و برای ایجاد اشتغال پایدار و ارتقاء مهارت شاغلین صنایع و صنوف، نظام صلاحیت حرفه ای را پیشنهاد می نمایم.

وی افزود: مفتخریم که طرح نظام آموزش دوگانه را با همکاری صنعت نماچینی آجر ویژه افراد جویای کار و توانمند در این حوزه پیاده سازی کنیم.

در ادامه این نشست از عوامل اجرایی مسابقات آزاد مهارت نماچینی آجر که از نوزدهم لغایت بیستم مهرماه سال جاری با حضور ۳۰ رقابت کننده از سراسر کشور در محل نمایشگاههای بین المللی پل شهرستان اصفهان برگزار گردید با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.