وی ادامه داد: با توجه به بین المللی بودن جشنواره امید است آثار بیشتری تا پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه ارسال شود.

کرمپور عنوان کرد: همزمان با هفته وحدت و بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی “۲۲تا ۳۰ آبانماه ویژه برنامه های شاخص  در این استان برگزار می‌شود.

وی توضیح داد: در این هفته طرح‌های توسعه کتاب‌خوانی و طرح پایتخت کتاب با هدف افزایش استفاده از کتاب اجرایی می‌شود.

کرم‌پور ادامه داد: در هفته کتاب به صورت نمادین برنامه‌هایی اجرا می شود تا این برنامه‎ها تلنگری به جامعه هدف برای  نگاه بهتر به کتاب و کتاب‌خوانی باشد.

وی عنوان کرد: نواختن زنگ کتاب و مطالعه، دیدار با ناشران، پیاده‌روی، کارگاه نمایشنامه‌نویسی، کارگاه نویسندگی خلاق، اجرای شاهنامه‌خوانی و حافظ‌خوانی، نشست نقد و بررسی ورونمایی از کتاب، برنامه مدرسه کتاب محور، دانش‌آموز کتاب‌خوان، ویژه برنامه‌های هفته‌کتاب ویژه نابینایان، ایستگاه نقاشی و نشست ویژه کتاب ملل از جمله برنامه‌های هفته کتاب در استان بوشهر است.

کرمپورادامه داد: برپایی ایستگاه تبادل کتاب، ایستگاه نذر کتاب، نشست تخصصی پیوند متن و تصویر، نشست تخصصی کتاب‌خوانی و رشد فرهنگی، اردوی کتاب در هلیله، اهدا کتاب تخصصی به حوزه علمیه، نشست تخصصی ادبیات کودک، جشن کتاب در جزیره شیف، نشست تخصصی کتاب و فضای مجازی، کتاب‌گردی در سطح کتاب‌فروشی‌های سطح شهر،کارگاه کتاب، قصه و موسیقی و اهدای کتاب به مراکز ترک اعتیاد از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در استان بوشهر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت:  بوشهر از استان‌های برتر در حوزه باشگاه‌های کتاب‌خوانی است و در این زمینه تلاش شده تا توازن در برنامه‌های ترویج فرهنگ کتاب در نقاط مختلف استان بوشهر اجرایی شود.

وی افزود: استان بوشهر  از فصل پنج فرهنگی برای کمک به فعالیت‌های هنری بی‌بهره بوده است که این راستا تلاش می‌شود با رایزنی از طریق سازمان برنامه و بودجه راهی برای تحقق این مهم فراهم شود.

کرمپورر یادآور شد: در شش ماهه نخست امسال اعتبارات فرهنگی استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک سوم کاهش پیدا کرده و این باعث شده تا برای اجرا برنامه‌‎ها محدودیت‌های مالی فراوانی داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر وضعیت مجتمع فرهنگی هنری عسلویه نیز پاسخ داد: این پروژه اکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تکمیل آن نیازمند ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

کرمپور بیان کرد:  اجرا این پروژه از توان اعتبارات استان و وزارتخانه خارج است و انتظار می‌رود وزارت نفت و پتروشیمی‌ها برای بهره‌برداری از این مجتمع حمایت لازم را داشته باشند.

دراین نشست  از پوستر سی و یکیمن جشنواره تئاتر استانی بوشهر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، رئیس انجمن هنرهای نمایشی، کارگردانان گروه های تئاتر و خبرنگاران رونمایی شد.

جشنواره تئاتر استانی مهمترین رویداد تئاتر هر استان است که امسال سی و یکمین دوره از این جشنواره برگزار می شود.

سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر از روز یکشنبه ۲۶ ماه جاری به مدت ۵ روز با حضور ۱۱ گروه برگزیده از سراسر استان برگزار خواهد شد.

آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر نیز ساعت ۱۷ روز جمعه ۱ آذر ماه با حضور مسئولین کشوری و استانی در تالار اصلی مجمتع فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.