محمدحسین حسن‌زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: این افراد توسط سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز شناسایی و جهت انجام غربالگری و واکسیناسیون علیه بیماری هپاتیت و کزاز به درمانگاه امام رضا (ع) معرفی می شوند.

وی تفکیک غیر مجاز زباله را معضلی بزرگ دانست و افزود: تنها راه حفظ محیط زیست از گزند آلاینده‌ها، مدیریت صحیح پسماند از طریق تفکیک و بازیافت زباله است.

حسن‌زاده افزود: با توجه به این که بازیافت غیراصولی توسط دوره گردها و جمع کنندگان نان خشک مشکلات اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی را در پی دارد، در این راستا سازمان مدیریت پسماند تصمیم به شناسایی تفکیک کنندگان غیر مجاز زباله کرد.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز اظهار کرد: طی هماهنگی های انجام گرفته با آزمایشگاه تشخیصی طبی معتبر، ابتدا افراد شناسایی شده از لحاظ بیماری هپاتیت بررسی شده سپس علیه بیماری کزاز و هپاتیت واکسینه خواهند شد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, سازمان پسماند شهرداری تبریز از فعالیت یک هزار و ۵۰۰ نفر تفکیک کننده غیر مجاز زباله در تبریز خبر داده است که از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر شناسایی، شده اند.