معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: به علت بارش باران و برف، راه‌های استان همراه با مه غلیظ و لغزنده است.
به گزارش جارچی اخبار، غلامرضا رسول زاده، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش باران و برف از شب گذشته در تمامی راه های استان آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد و پدیده مه نیز موجب کاهش دید رانندگان شده است.
وی از رانندگان خواست در هنگام نزدیکی به مه چراغ های خودرو را روشن کرده و با نور پایین، سرعت مطمئنه و با رعایت احتیاط رانندگی کنند و از مسافرت های غیرضروری خودداری کنند.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه هم اکنون همه راه های استان باز بوده و تردد در آن ها بدون هیچ مشکلی در جریان است، گفت: عوامل راهداری با استقرار در راهدارخانه ها آماده خدمات رسانی به مسافران هستند.
رسول زاده، ادامه داد: رانندگان در فصل زمستان برای تردد در راه‌های استان خودروی خود را به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ، لباس گرم و وسایل گرمایشی مجهز کنند.
وی یادآوری کرد: با توجه به لغزنده بودن جاده‌ها در زمان بارش، رانندگان سرعت مطمئن را رعایت و قبل از رسیدن به گردنه‌ها، سرپیچ‌ها و قوس‌ها سرعت خودروی خود را کم کرده و از رانندگی با شتاب خودداری کنند.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.