مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: شهرک‌های صنعتی استان با کمبود تجهیزات و امکانات آتش نشانی مواجه بوده و باید نسبت به ایجاد امکانات مدرن پیشگیری از آتش سوزی در این شهرک‌ها اقدام اساسی شود.
به گزارش جارچی اخبار، مرتضی نیرومند، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به وقوع آتش سوزی اخیر در کارخانه تولید رنگ در شهرک سلیمی تبریز، افزود: واحدهای صنعتی موجود در شهرک های صنعتی به ایمنی خود اهمیت نمی‌دهند و امکانات و تجهیزات لازم را ندارند.
وی اظهار داشت: در جریان این آتش سوزی ۴۰ دستگاه ماشین آتش نشانی در دقایق اول در محل حضور یافته و اقدام به خاموش کردن آتش کردند و در سریع ترین زمان حادثه مدیریت شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه آتش سوزی در یک واحد تولید رنگ اتفاق افتاده بود، اگر کنترل نمی شد احتمال داشت زون شیمیایی و کل شهرک آسیب ببیند.
نیرومند، با اشاره به جلساتی که در این ارتباط با مدیران و هیات مدیره شهرک های صنعتی استان برگزار شده است، ادامه داد: باید تدابیری اتخاذ شود تا از بروز چنین حوادث تلخی در سایر شهرک ها جلوگیری شود.
وی یادآوری کرد: در جریان این حادثه به واحدهای آسیب دیده در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی تنفس داده شد.
چهاردهم آذر ماه امسال وقوع آتش سوزی در شهرک شهید سلیمی تبریز ۶ مصدوم بر جای گذاشت که یک نفر ازز آنان کارگر و ۵ نفر دیگر آتش نشانان بودند.
شهرک صنعتی شهید سلیمی بزرگ ترین شهرک صنعتی در ۵۰ کیلومتری جنوب تبریز در آذربایجان شرقی است که در سال ۱۳۶۷ عملیات آماده سازی با احداث زیربناها شروع و در پاییز ۱۳۶۸ به بهره برداری رسید.این شهرک ۵ هزار و ۵۸۵ هکتـار وسعت دارد که تمام قطعات زمین صنعتی ایجاد شده به متقاضیان واگذار شده است .