فرماندار شهرستان بستان‌آباد با اشاره به بلااستفاده ماندن آب پشت سدها در این شهرستان از این روند انتقاد کرد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا سید علی موسوی حسینی روز دوشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بستان آباد با اشاره به کمبود آب در حوزه شرب، کشاورزی و صنعتی در این منطقه اظهار کرد: ما در این شهرستان صاحب چهار سد آبی هستیم ولی متاسفانه از پایاب این چهار سد هنوز نتوانسته ایم استفاده اصولی بکنیم.
وی با انتقاد از اجرایی نشدن پایاب برخی از سدهای آبی این شهرستان گفت: قابل گذشت نیست در پشت سدها آب داشته باشیم و از آنها در رفع نیازهای آبی شهرستان استفاده نشود.
موسوی از دستگاه های متولی در حوزه آب شرب و کشاورزی شهرستان بستان آباد خواست با آسیب شناسی دقیق از ظرفیت های موجود این شهرستان در حوزه آب برای رفع کمبود آب در فصل تابستان که دامنگیر شهرستان بستان آباد است،استفاده شود.
فرماندار بستان آباد همچنین از حل مشکل پایاب سد جوقان نیز خبر داد گفت و افزود: با همکاری امور آب و جهاد کشاورزی شهرستان مشکل پایاب سد جوقان حل شده است و در سال آینده اجرایی می شود.
وی خاطرنشان کرد: حجم کل مخزن این سد از نوع خاکی با هسته رسی سه میلیون مترمکعب است و هشت سال پیش برای تامین آب کشاورزی ۳۶۲ هکتار از اراضی پایاب بستان آباد افتتاح شده است.
شهرستان بستان آباد با ۱۰۰ هززار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شرق تبریز واقع شده است.